all in one seo pack - en to pl translation catalogue (114 entries)

en:  characters. Most search engines use a maximum of 160 chars for the description.
pl: pozostało znaków (większość wyszukiwarek zapisuje i pokazuje maksymalnie 160 znaków).

en:  characters. Most search engines use a maximum of 60 chars for the title.
pl: pozostało znaków. Większość wyszukiwarek zapisuje i pokazuje maksymalnie 60 znaków tytułu.

en: %404_title% - Additional 404 title input"
pl: %404_title% - Dodatkowy tytuł strony błędu 404 "

en: %blog_description% - Your blog description
pl: %blog_description% - Opis bloga (z menu opcje)

en: %blog_title% - Your blog title
pl: %blog_title% - Tytuł bloga (z menu opcje)

en: %category% - Alias for %category_title%
pl: %category% - Alias dla %category_title%

en: %category_description% - The description of the category
pl: %category_description% - Opis kategorii

en: %category_title% - The (main) category of the post
pl: %category_title% - Tytuł pierwszej (wg ID) kategori wpisu

en: %category_title% - The original title of the category
pl: %category_title% - Oryginalny tytuł kategorii

en: %date% - The original archive title given by wordpress, e.g. "2007" or "2007 August"
pl: %date% - Oryginalny tytuł archiwum nadawany przez wordpress, na przykład  "2007" albo  "kwiecień 2007 "

en: %description% - The original description as determined by the plugin, e.g. the excerpt if one is set or an auto-generated one if that option is set
pl: %description% - Oryginalny opis dla tej wtyczki wyświetla wprowadzenie wpisu jeśli zostało wypełnione albo generuje automatycznie skrót z pierwszych wyrazów we wpisie.

en: %page% - The page number
pl: %page% - Numer części strony

en: %page_author_firstname% - This page's author' first name (capitalized)
pl: %page_author_firstname% - Imię autora strony (kapitaliki)

en: %page_author_lastname% - This page's author' last name (capitalized)
pl: %page_author_lastname% -  Nazwisko autora strony (kapitaliki)

en: %page_author_login% - This page's author' login
pl: %page_author_login% - Login autora strony

en: %page_author_nicename% - This page's author' nicename
pl: %page_author_nicename% - Nick autora strony

en: %page_title% - The original title of the page
pl: %page_title% - Oryginalny tytuł strony

en: %post_author_firstname% - This post's author' first name (capitalized)
pl: %post_author_firstname% -  Imię autora wpisu (kapitaliki)

en: %post_author_lastname% - This post's author' last name (capitalized)
pl: %post_author_lastname% - Nazwisko autora wpisu (kapitaliki)

en: %post_author_login% - This post's author' login
pl: %post_author_login% - Login autora wpisu

en: %post_author_nicename% - This post's author' nicename
pl: %post_author_nicename% - Nick autora wpisu

en: %post_title% - The original title of the post
pl: %post_title% - Oryginalny tytuł wpisu

en: %request_url% - The original URL path, like "/url-that-does-not-exist/"
pl: %request_url% - Adres URL, na przykład "/nie-istniejacy-szukany-adres-strony/"

en: %request_words% - The URL path in human readable form, like "Url That Does Not Exist"
pl: %request_words% - Adres URL w czytelnej formie, na przykłąd "Nie istniejąca szukana strona"

en: %search% - What was searched for
pl: %search% - Poszukiwana fraza

en: %tag% - The name of the tag
pl: %tag% - Tag (nazwa tj. słowo lub wyrażenie)

en: %wp_title% - The original wordpress title, e.g. post_title for posts
pl: %wp_title% - Oryginalny tytuł wpisu z wordpressa, na przykład "Tytuł" dla wpisów.

en: 404 Title Format:
pl: Format tytułu dla strony błędu (404 - nie znaleziono strony na serwerze)

en: A comma separated list of your most important keywords for your site that will be written as META keywords on your homepage. Don't stuff everything in here.
pl: Lista najważniejszych dla Twojego bloga/ strony słów kluczowych. Wpisz słowa lub wyrażenia przedzielając je przecinkami. Wpisane tu słowa kluczowe znajdą się w META tagach strony głównej. To jest bardzo ważne dla wyszukiwarek. Nie zaniedbaj tego.

en: Additional Home Headers:
pl: Dodatkowe tagi meta strony głównej:

en: Additional Page Headers:
pl: Dodatkowe tagi meta strony statycznej:

en: Additional Post Headers:
pl: Dodatkowe tagi meta wpisu:

en: All donations support continued development of this free software.
pl: Kazda wpłata wspracia finansowego jest przeznaczana na dalszy rozwój tego wolnego oprogramowania

en: All in One SEO Options Reset.
pl: Wszystkie opcje wtyczki All in One SEO zaktualizowane.

en: All in One SEO Options Updated.
pl: Opcje pluginu All in One SEO zaktualizowane.

en: All in One SEO Pack must be enabled for use.
pl: Wtyczka All in One SEO Pack musi zostać włączona aby funkcjonowała.

en: All in One SEO Plugin Options
pl: Opcje pluginu All in One SEO

en: All in One SEO Plugin Release History
pl: Historia wersji pluginu All in One SEO

en: All in One SEO Plugin Support Forum
pl: All in One SEO Plugin Forum

en: All in One SEO Plugin Translations
pl: Tłumaczenia pluginu All in One SEO

en: Archive Title Format:
pl: Format tytułu dla stron archiwów:

en: As the name implies, this will be the title of your homepage. This is independent of any other option. If not set, the default blog title will get used.
pl: Jak wskazuje nazwa, to będzie tytuł strony głównej Twojego bloga (strony) - wyświetlany na pasku przeglądarki. Jest on niezależny od wszystkich innych ustawień. Jeśli w to pole nic nie wpiszesz będzie wyświetlany tytuł bloga.

en: Autogenerate Descriptions:
pl: Automatycznie generuj opis:

en: Canonical URLs:
pl: Kanoniczne adresy URL:

en: Capitalize Category Titles:
pl: Tytuły stron kategorii kapitalikami:

en: Category Title Format:
pl: Format tytułu dla stron kategorii:

en: Changelog
pl: Logi zmian

en: Check this and Category Titles will have the first letter of each word capitalized.
pl: Zaznacz aby każda pierwsza litera wyrazu w tytule kategorii była pisana wielką literą.

en: Check this and SEO pack will create a log of important events (all_in_one_seo_pack.log) in its plugin directory which might help debugging it. Make sure this directory is writable.
pl: Zaznacz aby wtyczka zapisywała logi ważnych zdarzeń (w pliku all_in_one_seo_pack.log) w katalogu wtyczki. Może to pomóc w rozwiązaniu ewentualnych problemów w działaniu. Upewnij się że katalog wtyczki jest zapisywalny.

en: Check this and your META descriptions will get autogenerated if there's no excerpt.
pl: Zaznacz tą opcję aby wtyczka automatycznie generowała opis w znacznikach META (description) jeśli do wpisu nie jest napisane wprowadzenie.

en: Check this for excluding archive pages from being crawled. Useful for avoiding duplicate content.
pl: Zaznacz tą opcję aby wyszukiwarki nie indeksowały stron archiwów. Przydatne przy unikaniu zduplikowanych zawartości - wskazane.

en: Check this for excluding category pages from being crawled. Useful for avoiding duplicate content.
pl: Zaznacz tą opcję aby wyszukiwarki nie indeksowały stron katogorii. Przydatne przy unikaniu zduplikowanych zawartości - wskazane.

en: Check this for excluding tag pages from being crawled. Useful for avoiding duplicate content.
pl: Zaznacz tą opcję aby wyszukiwarki nie indeksowały stron tagów. Przydatne przy unikaniu zduplikowanych zawartości - wskazane.

en: Check this if you want your categories for a given post used as the META keywords for this post (in addition to any keywords and tags you specify on the post edit page).
pl: Zaznacz tą opcję aby użyć nazw kategorii wpisu jako słów kluczowych w znacznikach META dla wpisu (funkcja ta działa niezależnie od słów kluczowych dla tagów oraz słów kluczowych wpisanych przy konkretnym wpisie).

en: Check this if you want your enable AIOSEOP support for Custom Post Types on this site.
pl: Zaznacz jeśli chcesz włączcyć działanie wtyczki dla wpisów posiadających indywidualne szablony.

en: Check this if you want your keywords on a custom posts page (set it in options->reading) to be dynamically generated from the keywords of the posts showing on that page.  If unchecked, it will use the keywords set in the edit page screen for the posts page.
pl: Zaznacz tą opcję jesli chcesz aby słowa kluczowe dla strony statycznej używanej jako głównej (zobacz Ustawienia -> Czytanie) były generowane automatycznie. Słowa są dobierane na podstawie słów kluczowych wpisów wyświetlanych na statycznej stronie głównej  Jeśli opcja nie jest zaznaczona plugin używa jako słów kluczowych strony głównej tych które zostały wpisane w opcjach wtyczki powyżej lub w parametrach konkretnej strony.

en: Check this if you want your tags for a given post used as the META keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the post edit page).
pl: Zaznacz tą opcję aby użyć tagów wpisu jako słów kluczowych w znacznikach META dla wpisu (funkcja ta działa niezależnie od słów kluczowych dla tagów oraz słów kluczowych wpisanych przy konkretnym wpisie).

en: Click for Help!
pl: Kliknij aby zobaczyć POMOC !

en: Click here for Support
pl: Strona pluginu!

en: Click on option titles to get help!
pl: Kliknij na tytuł opcji aby uzyskać pomoc!

en: Could not download distribution (%s)
pl: Nie można pobrać (%s)

en: Could not download distribution (%s): %s
pl: Nie można pobrać (%s): %s

en: Could not open %s for writing
pl: Nie można otworzyć %s do zapisu

en: Could not write to %s
pl: Nie można zapisać do %s

en: Description Format:
pl: Format Opisu:

en: Description:
pl: Opis:

en: Disable on this page/post:
pl: Wyłacz w tym wpisie / na tej stronie:

en: Donate with Paypal
pl: Wesprzyj przez Paypal

en: Dynamically Generate Keywords for Posts Page:
pl: Generuje dynamicznie słowa kluczowe dla strony wpisów:

en: Enter any comma separated pages here to be excluded by All in One SEO Pack.  This is helpful when using plugins which generate their own non-WordPress dynamic pages.  Ex: <em>/forum/,/contact/</em>  For instance, if you want to exclude the virtual pages generated by a forum plugin, all you have to do is give forum or /forum or /forum/ or and any URL with the word "forum" in it, such as http://mysite.com/forum or http://mysite.com/forum/someforumpage will be excluded from All in One SEO Pack.
pl: Wpisz po przecinku wszystkie strony, na których ma być wyłączona wtyczka All in One SEO Pack.  Funkcja ta jest pomocna gdy używasz wtyczek generujących strony nie należące do struktury Wordpressa. Np: <em>/forum/,/contact/</em> Dla przykładu, jesli chcesz wykluczyć strony generowane przez wtyczkę forum, wszystko co musisz zrobić to wpisać tu, forum lub /forum albo /forum/ , bądź też cały adres URL pod którym jest "forum" , jak http://mojadomena.pl/forum or http://mojadomena.pl/forum/innastronaforum.

en: Exclude Pages:
pl: Wyklucz strony:

en: Follow Us on Twitter
pl: Obserwuj Nas na Twitterze

en: Follow us on Twitter
pl: Obserwuj na Twitterze

en: Home Description:
pl: Opis do strony głównej:

en: Home Keywords (comma separated):
pl: Słowa kluczowe strony głównej (rozdzielone przecinkami):

en: Home Title:
pl: Tytuł strony głównej:

en: I enjoy this plugin and have made a donation:
pl: Uwielbiam ten plugin i chcę wspomóc go finansowo

en: Keywords (comma separated):
pl: Słowa kluczowe (oddzielone przecinkami):

en: Log important events:
pl: Log ważnych zdarzeń:

en: Menu Label:
pl: Etykieta (tekst) w menu:

en: My Amazon Wish List
pl: Moja lista życzeń na Amazon

en: Page Title Format:
pl: Format tytułu dla stron:

en: Paged Format:
pl: Format tytułu dla stron podzielonych na części:

en: Pagelines Themes
pl: Motywy od Pagelines

en: Please make sure %s is writable
pl: Proszę upewnij się że plik %s jest zapisywalny.

en: Plugin Status:
pl: Status wtyczki

en: Post Title Format:
pl: Format tytułu dla wpisu:

en: Pro Version
pl: Wersja Pro

en: Reset Settings to Defaults
pl: Przywróć wszystkie ustawienia domyślne

en: Rewrite Titles:
pl: Zamieniaj tytuły:

en: SEO for Custom Post Types:
pl: SEO dla wpisów, które mają indywidualne szablony:

en: Search Title Format:
pl: Format tytułu dla strony wyszukiwania:

en: Support
pl: Wsparcie

en: Tag Title Format:
pl: Format tytułu dla stron tagów:

en: Thank you for your donation:
pl: Dziękujemy z Twoje wsparcie finansowe:

en: The META description for your homepage. Independent of any other options, the default is no META description at all if this is not set.
pl: Opis zawarty w tagach META dla strony głównej. Niezależny do innych opcji. Jeśli nie będzie tu nic wpisane żaden opis w META tagach nie będzie generowany.

en: The following macros are supported:
pl: Dozwolone są następujące znaczniki:

en: This option will automatically generate Canonical URLS for your entire WordPress installation.  This will help to prevent duplicate content penalties by <a href='http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2009/02/specify-your-canonical.html' target='_blank'>Google</a>.
pl: Ta opcja automatycznie generuje kanoniczne adresy dla całej instalacji WordPressa. Pomoga to przeciwdziałać duplikowaniu treści i nakładaniu kar przez <a href='http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2009/02/specify-your-canonical.html' target='_blank'>Google</a>.

en: This string gets appended/prepended to titles when they are for paged index pages (like home or archive pages).
pl: Opcja jest wykorzystywana w przypadku podziału wpisu lub strony na części i dołącza do tytułu numer części (podobnie jak na stronie głównej lub stronach archiwum)

en: Title Attribute:
pl: Atrybuty tytułu:

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Translations
pl: Tłumaczenia

en: UPGRADE TO PRO VERSION
pl: AKTUALIZUJ DO WERSJI PRO

en: Update Options
pl: Zaktualizuj ustawienia

en: Use Categories for META keywords:
pl: Użyj nazw kategorii jako słów kluczowych:

en: Use Tags for META keywords:
pl: Użyj tagów jako słów kluczowych:

en: Use noindex for Archives:
pl: Uzyj parametru noindex dla stron archiwów:

en: Use noindex for Categories:
pl: Uzyj parametru noindex dla stron kategorii:

en: Use noindex for Tag Archives:
pl: Użyj parametru noindex dla archiwum tagów:

en: What you enter here will be copied verbatim to your header on pages. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
pl: Wszystko co tutaj wpiszesz zostanie dosłownie wstawione w nagłówku (sekcja head kodu strony) strony statycznej. Możesz użyć jakichkolwiek dodatkowych meta tagów nawet np. tagu opcjonalnego arkusza stylu.

en: What you enter here will be copied verbatim to your header on post pages. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
pl: Wszystko co tutaj wpiszesz zostanie dosłownie wstawione w nagłówku (sekcja head kodu strony) strony wpisu. Możesz użyć jakichkolwiek dodatkowych meta tagów nawet np. tagu opcjonalnego arkusza stylu.

en: What you enter here will be copied verbatim to your header on the home page. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
pl: Wszystko co tutaj wpiszesz zostanie dosłownie wstawione w nagłówku (sekcja head kodu strony) strony głównej. Możesz użyć jakichkolwiek dodatkowych meta tagów nawet np. tagu opcjonalnego arkusza stylu.

en: WhiteHouse theme
pl: Motyw WhiteHouse (Biały Dom)

en: iBlogPro theme
pl: motyw iBlogPro
