All In One SEO Pack - en to tr translation catalogue (467 entries)

en:  characters. Most search engines use a maximum of %s chars for the %s.
tr:  karakter. Bir çok arama maksimum %s karakter kullanır: %s

en:  characters. Open Graph allows up to a maximum of %s chars for the %s.
tr:  karakter. Open Graph maksimum %s karaktere izin verir: %s

en: "Display Advertising" Tracking:
tr: "Görüntü Reklamı" Takibi:

en: %404_title% - Additional 404 title input"
tr: %404_title% - Ek 404 başlık girişi"

en: %author% - The original archive title given by wordpress, e.g. "Steve" or "John Smith"
tr: %author% - Wordpress tarafından verilen orjinal arşiv başlığı, örn "Steve" veya "John Smith"

en: %blog_description% - Your blog description
tr: %blog_description% - Blog açıklamanız

en: %blog_title% - Your blog title
tr: %blog_title% - Blog başlığı

en: %category% - Alias for %category_title%
tr: %category% - %category_title% için diğer isim

en: %category_description% - The description of the category
tr: %category_description% - Kategori açıklaması

en: %category_title% - The (main) category of the page
tr: %category_title% - Sayfa (ana) kategorisi

en: %category_title% - The (main) category of the post
tr: %category_title% - Yazının (ana) kategorisi

en: %category_title% - The original title of the category
tr: %category_title% - Kategorinin orjinal başlığı

en: %date% - The original archive title given by wordpress, e.g. "2007" or "2007 August"
tr: %date% - Wordpress tarafından verilen orjinal arşiv başlığı, örn: "2007" veya "2007 Agustos"

en: %day% - The original archive day given by wordpress, e.g. "17"
tr: %day% - Wordpress tarafından verilen orjinal arşiv günü, örn: "17"

en: %description% - The original description as determined by the plugin, e.g. the excerpt if one is set or an auto-generated one if that option is set
tr: %description% - Eklenti tarafından belirlenen orjinal açıklama, örn: bu seçenek ayarlanırsa tek tek ayarlamak veya otomatik oluşturulan ise alıntıdır

en: %month% - The original archive month given by wordpress, e.g. "August"
tr: %month% -  Wordpress tarafından verilen orjinal arşiv ayı, örn: "Agustos"

en: %page% - The page number
tr: %page% - Sayfa numarası

en: %page_author_firstname% - This page's author' first name (capitalized)
tr: %page_author_firstname% - Sayfa yazarının ilk ismi (büyük harifli)

en: %page_author_lastname% - This page's author' last name (capitalized)
tr: %page_author_lastname% - Sayfa yazarının soyismi (büyük harifli)

en: %page_author_login% - This page's author' login
tr: %page_author_login% - Sayfa yazarının girişi

en: %page_author_nicename% - This page's author' nicename
tr: %page_author_nicename% -  Sayfa yazarının rumuzu

en: %page_title% - The original title of the page
tr: %page_title% - Sayfanın orjinal başlığı

en: %post_author_firstname% - This post's author' first name (capitalized)
tr: %post_author_firstname% - Yazı yazarının ilk ismi (büyük harifli)

en: %post_author_lastname% - This post's author' last name (capitalized)
tr: %post_author_lastname% - Yazı yazarının soyismi (büyük harifli)

en: %post_author_login% - This post's author' login
tr: %post_author_login% -  Yazı yazarının girişi

en: %post_author_nicename% - This post's author' nicename
tr: %post_author_nicename% - Yazı yazarının rumuzu

en: %post_title% - The original title of the post
tr: %post_title% - Yazının orjinal başlığı

en: %request_url% - The original URL path, like "/url-that-does-not-exist/"
tr: %request_url% - Orijinal URL yolu, "/url-gecerli-degildir/" gibi

en: %request_words% - The URL path in human readable form, like "Url That Does Not Exist"
tr: %request_words% - Okunabilir biçimde URL yolu,  "URL geçerli değildir" gibi

en: %s Plugin Options
tr: %s Eklenti Ayarları

en: %s detected a conflict; please deactivate the plugin located in %s.
tr: %s bir çakışma algıladı; lütfen %s konumunda bulunan eklentiyi devre dışı bırakın.

en: %search% - What was searched for
tr: %search% - Arananlar

en: %tag% - The name of the tag
tr: %tag% - Etiket ismi

en: %wp_title% - The original wordpress title, e.g. post_title for posts
tr: %wp_title% - Orjinal wordpress başlığı, örn: yazılar için post_title

en: %year% - The original archive year given by wordpress, e.g. "2007"
tr: %year% - Wordpress tarafından verilen orjinal arşiv yılı, örn: "2007"

en: 404 Title Format:
tr: 404 Başlık Biçimi:

en: A comma separated list of your most important keywords for this page that will be written as META keywords.
tr: Bu sayfa için en önemli anahtar kelimelerinin virgülle ayrılmış listesi META anahtar kelimeleri olarak yazılacak.

en: A custom title that shows up in the title tag for this page.
tr: Bu sayfa için etiket başlığında özel bir başlık gösterir.

en: A preview of what this page might look like in search engine results.
tr: Bu sayfa arama motoru sonuçlarında neye benzeyeceğini gösteren bir önizlemedir.

en: Activate this feature to add Social Meta data to your site to deliver closer integration between your website/blog and Facebook, Twitter, and Google+.
tr: Blogunuz/Web Sayfanız ve Facebook, Google+, Twitter arasında daha yakın entegrasyon sağlaması için Sosyal Meta verisini aktif hale getirin.

en: Active Theme
tr: Aktif Tema

en: Activity
tr: Aktivite

en: Actor
tr: Aktör

en: Add URL
tr: URL Ekle

en: Additional Blog Page Headers:
tr: Ek Blog Sayfası Başlıkları:

en: Additional Front Page Headers:
tr: Ek Ön Sayfa Başlıkları:

en: Additional Page Headers:
tr: Ek Sayfa Başlıkları:

en: Additional Pages
tr: Ek Sayfalar

en: Additional Post Headers:
tr: Ek Yazı Başlıkları:

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: Album
tr: Albüm

en: All Post Types
tr: Tüm Yazı Türleri

en: All Taxonomies
tr: Tüm Taksonomiler

en: All donations support continued development of this free software.
tr: Tüm bağışlar bu ücretsiz yazılımın gelişimini desteklemektedir.

en: All in One SEO Options Updated.
tr: All in One SEO Ayarları Güncellendi.

en: All in One SEO Pack Pro Debug Info
tr: All in One SEO Pack Pro Debug Bilgisi

en: All in One SEO Pack has detected that a plugin(s) or theme is also outputting social meta tags on your site.  You can view this social meta in the source code of your site (check your browser help for instructions on how to view source code).
tr: All in One SEO Pack sitenizde bir eklenti veya temada sosyal meta etiketleri çıktığı olduğunu algıladı. Sitenizin kaynak kodundan bu sosyal metayı görebilirsiniz (kaynak kodları görüntülemek için tarayıcı yardım içeriğini kontrol edin)

en: All in One SEO Plugin Changelog
tr: All in One SEO Plugin Değişiklikleri

en: All in One SEO Plugin Support Forum
tr: All in One SEO Plugin Destek Forumu

en: Allows you to specify the maximum number of posts in a sitemap (up to 50,000).<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Site haritasındaki gönderilerin maksimum sayısını belirlemenizi sağlar (50.000 'e kadar).<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Article
tr: Makale

en: As the name implies, this will be the Meta Title of your homepage. This is independent of any other option. If not set, the default Site Title (found in WordPress under Settings, General, Site Title) will be used.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/home-page-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Adından da anlaşılacağı gibi bu ana sayfanızın Meta Başlığı olacaktır. Diğer seçeneklerden bağımsızdır. Ayarlı değilse, varsayılan Site Başlığı (Ayarlar, Genel, Site Başlığı) kullanılacaktır.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/home-page-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Athlete
tr: Atlet

en: Author
tr: Yazar

en: Author Archive Title Format:
tr: Yazar Arşivi Başlık Biçimi:

en: Autogenerate Descriptions:
tr: Açıklamaları otomatik oluştur:

en: Autogenerate OG Descriptions
tr: OG Açıklamaları Otomatik Oluştur

en: Band
tr: Grup

en: Bing Webmaster Center:
tr: Bing Web Uzmanı Merkezi:

en: Blog on front page detected, suggested Facebook Object Type is 'blog'.
tr: Blog ön sayfada Facebook Nesne Türünün "blog" olarak en iyi olduğunu algıladı.

en: Book
tr: Kitap

en: Cafe
tr: Kafe

en: Cancel
tr: İptal

en: Canonical URLs:
tr: Standart URL 'ler:

en: Capitalize Category Titles:
tr: Kategori Başlıklarını Büyük Harfe Çevir:

en: Capitalize Titles:
tr: Başlıkları Büyük Harfe Çevir:

en: Category Title Format:
tr: Kategori Başlık Biçimi:

en: Cause
tr: Dava

en: Changelog
tr: Değişiklikler

en: Check this and All in One SEO Pack will create a log of important events (all_in_one_seo_pack.log) in its plugin directory which might help debugging. Make sure this directory is writable.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/general-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: SEO paketi hata ayıklamaya yardımcı olmak için kendi eklenti dizininde önemli olaylar kaydı oluşturacaktır (all_in_one_seo_pack.log). Klasörün yazılabilir olduğundan emin olun.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/general-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Check this and Category Titles will have the first letter of each word capitalized.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Bu seçenek ile Kategori Başlıklarında her ilk harf büyük olacaktır.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Check this and Search Page Titles and Tag Page Titles will have the first letter of each word capitalized.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Bununla Arama Sayfası Başlıkları ve Etiket Sayfası Başlıklarında her kelimenin ilk harfi büyük olacaktır.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Check this and your Meta Descriptions will be auto-generated from your excerpt or content.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/advanced-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: META açıklamalarını alıntı veya içerikten otomatik oluşturmak için işaretleyin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/advanced-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Check this and your Meta Descriptions will be removed from page 2 or later of paginated content.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/advanced-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Sayfalanmış içerik daha sonra veya Sayfa 2 varsa META açıklamaları kaldırılacaktır.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/advanced-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Check this and your Open Graph descriptions will be auto-generated from your content.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: İçeriğinizden Open Graph açıklamalarının otomatik oluşturulması için aktif hale getirin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Check this box to ask Yahoo! not to use descriptions from the Yahoo! directory for this page.
tr: Yahoo! motorunun bu sayfa için Yahoo! directory 'den açıklamaların kullanılmaması için işaretleyin.

en: Check this box to ask search engines not to follow links from this page.
tr: Arama motorlarının bu sayfadan bağlantı takip etmemesi için işaretleyin.

en: Check this box to ask search engines not to index this page.
tr: Bu sayfayı arama motolarının indekslememesi için işaretleyin.

en: Check this box to ask search engines not to use descriptions from the Open Directory Project for this page.
tr: Arama motorlarının bu sayfa için Open Directory Project 'den açıklamaları kullanmaması için işaretleyin.

en: Check this box to disable the Open Graph meta output by the Jetpack plugin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Jetpack eklentisi tarafından Open Graph meta çıkışını iptal etmek için aktif hale getirin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Check this if you have enabled tracking of Multiple top-level domains in Google Analytics.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Google Analytics birden fazla alan adı izleme aktif ise, etkinleştirin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Check this if you want to track outbound links with Google Analytics.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Google Analytics ile giden bağlantıları izlemek istiyorsanız etkinleştirin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Check this if you want to use All in One SEO Pack with any Custom Post Types on this site.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/custom-post-type-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Özel Yazı Türleri için All in One SEO Pack desteğini etkinleştirmek istiyorsanız bu seçeneği işaretleyin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/custom-post-type-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Check this if you want your categories for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/keyword-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Belirli bir yazıda kullanılan META anahtar kelimeleri için kategorilerinizi kullanmak istiyorsanız (düzenleme sayfasında belirlediğiniz anahtar kelimeler ve etiketler için ek olarak) bunu işaretleyin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/keyword-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Check this if you want your keywords on your Posts page (set in WordPress under Settings, Reading, Front Page Displays) to be dynamically generated from the keywords of the posts showing on that page.  If unchecked, it will use the keywords set in the edit page screen for the posts page.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/keyword-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Özel bir yazı sayfasında (ayarlar->okumadan ayarlayın) sayfada gösterilen yazıların anahtar kelimelerinden elde edilecek dinamik anahtar kelimeler istiyorsanız işaretleyin. Aksi halde yazı sayfası için düzenleme sayfasında kullanılacak anahtar kelimeler kullanılır.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/keyword-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Check this if you want your tags for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/keyword-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Belirli bir yazıda kullanılan META anahtar kelimeleri için etiketlerinizi kullanmak istiyorsanız (düzenleme sayfasında belirlediğiniz anahtar kelimeler ve etiketler için ek olarak) bunu işaretleyin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/keyword-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Check this to add All in One SEO Pack to the Admin Bar for easy access to your SEO settings.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/display-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: SEO ayarlarınıza kolay erişim için Yönetici Barına All in One SEO Pack 'i eklemenizi sağlar. <br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/display-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Check this to ask search engines not to index Author Archives. Useful for avoiding duplicate content.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/noindex-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Arama motorları tarafından Yazar Arşivlerinin indekslenmemesi için işaretleyin. Yinelenen içeriği önlemek için faydalıdır.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/noindex-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Check this to ask search engines not to index Category Archives. Useful for avoiding duplicate content.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/noindex-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Arama motorları tarafından Kategori Arşivlerinin indekslenmemesi için işaretleyin. Yinelenen içeriği önlemek için faydalıdır.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/noindex-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Check this to ask search engines not to index Date Archives. Useful for avoiding duplicate content.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/noindex-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Arama motorları tarafından Tarih Arşivlerinin indekslenmemesi için işaretleyin. Yinelenen içeriği önlemek için faydalıdır.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/noindex-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Check this to ask search engines not to index Tag Archives. Useful for avoiding duplicate content.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/noindex-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Arama motorları tarafından Etiket Arşivlerinin indekslenmemesi için işaretleyin. Yinelenen içeriği önlemek için faydalıdır.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/noindex-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Check this to ask search engines not to index the Search page. Useful for avoiding duplicate content.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/noindex-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Arama motorları tarafından Arama Sayfasının indekslenmemesi için işaretleyin. Yinelenen içeriği önlemek için faydalıdır.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/noindex-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Check this to move the All in One SEO Pack menu item to the top of your WordPress Dashboard menu.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/display-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: WordPress Başlangıcınızda en üstten kolayca ayarlara erişim sağlarsınız.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/display-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Check this to remove the Google Plus field from the user profile screen.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Kullanıcı profil ekranından Google Plus alanını kaldırmanıza imkan verir.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Check this to unprotect internal postmeta fields for use with XMLRPC. If you don't know what that is, leave it unchecked.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/advanced-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: XMLRPC ile kullanım için dahili yazı meta alanlarının korumasını kaldır. Bunun ne olduğunu bilmiyorsanız, işaretlemeyin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/advanced-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Checking this box will use the Home Title and Home Description set in All in One SEO Pack, General Settings as the Open Graph title and description for your home page.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Ana Sayfanız için All in One SEO Pack, Genel Ayarlardan Ana Başlık ve Ana Açıklamaları Open Graph başlık ve açıklaması gibi ayarlamak için kullanın.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Choose a default value that best describes the content of your post type.
tr: Yazı türünüzün içeriğini en iyi şekilde anlatan varsayılan değer seçin.

en: City
tr: Şehir

en: Click for Help!
tr: Yardım için Tıklayın!

en: Coming Soon...
tr: Çok Yakında...

en: Company
tr: Şirket

en: Connect With Google Analytics
tr: Google Analytics 'e Bağlan

en: Couldn't find file %s!
tr: %s dosyası bulunamıyor!

en: Couldn't rename file %s!
tr: %s dosyası yeniden adlandırılamıyor!

en: Country
tr: Ülke

en: Create Compressed Sitemap
tr: Sıkıştırılmış Site Haritası Oluştur

en: Create a compressed sitemap file in .xml.gz format.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: .xml.gz biçiminde sıkıştırılmış bir site haritası dosyası oluşturun.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Create and manage your XML Sitemaps using this feature and submit your XML Sitemap to Google, Bing/Yahoo and Ask.com.
tr: Bu özelliği kullanarak XML Site haritanızı oluşturun ve yönetin. XML haritanızı Google, Bing/Yahoo ve Ask.com için gönderin.

en: Custom Image
tr: Özel Resim

en: Custom Post Type Settings
tr: Özel Yazı Türü Ayarları

en: Custom titles:
tr: Özel başlıklar:

en: Date Archive Title Format:
tr: Tarih Arşivi Başlık Biçimi

en: Debug Log
tr: Debug Kaydı

en: Default - nofollow
tr: Varsayılan - nofollow

en: Default - noindex
tr: Varsayılan - noindex

en: Default Image
tr: Varsayılan Resim

en: Default OG:Image
tr: Varsayılan OG:Resim

en: Default to NOFOLLOW:
tr: NOFOLLOW varsayılanı:

en: Default to NOINDEX:
tr: NOINDEX varsayılanı:

en: Delete Conflicting Files
tr: Çakışan Dosyaları Sil

en: Deleted %s.
tr: Silindi %s.

en: Description
tr: Açıklama

en: Description Format
tr: Açıklama Biçimi

en: Did not notify %s about changes to your sitemap.
tr: Site haritanızdaki değişikler için %s  uyarılmadı.

en: Director
tr: Yönetmen

en: Disable Google Analytics
tr: Google Analytics 'i iptal et

en: Disable Google Analytics on this page.
tr: Bu sayfada Google Analytics 'i iptal et

en: Disable Google Plus Profile:
tr: Google Plus Profili Devre Dışı:

en: Disable Jetpack Tags
tr: Jetpack Etiketlerini İptal Et

en: Disable SEO on this page.
tr: Bu sayfada SEO 'u iptal et.

en: Disable on this page/post
tr: Bu sayfa/yazıyı iptal et

en: Disabled
tr: Pasif

en: Disconnect From Google Analytics
tr: Google Analytics 'i iptal et

en: Display Menu At The Top:
tr: Üstte Menüyü Göster:

en: Display Menu In Admin Bar:
tr: Yönetici Bölümünde Menüyü Göster:

en: Display Settings
tr: Görünüm Ayarları

en: Don't display this page in the sitemap.
tr: Bu sayfayı site haritasında gösterme.

en: Donate
tr: Bağış

en: Donate with Paypal
tr: Paypal ile Bağış

en: Drink
tr: İçecek

en: Duplicate %s Meta
tr: %s Meta Kopya

en: Dynamic sitemap generation appears to be using the correct rewrite rules.
tr: Dinamik site haritası oluşturma doğru yazım kurallarını kullanıyor gibi görünüyor.

en: Dynamic sitemap generation does not appear to be using the correct rewrite rules; please disable any other sitemap plugins or functionality on your site and reset your permalinks.
tr: Dinamik site haritası oluşturma doğru yazım kurallarını kullanmıyor gibi görünüyor; lütfen sitenizdeki diğer site haritası eklentilerini devre dışı bırakın veya kalıcı bağlantıları sıfırlayın.

en: Dynamically Generate Keywords for Posts Page:
tr: Yazıların Sayfası için Dinamik Anahtar Kelimeler Oluştur:

en: Dynamically Generate Sitemap
tr: Dinamik Site Haritası Oluştur

en: E-mail debug information
tr: E-posta ayıklama bilgisi

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit SEO
tr: SEO Düzenle

en: Enable Advanced Options:
tr: Gelişmiş Seçenekleri Etkinleştir:

en: Enable Facebook Meta for
tr: Facebook Metayı Aktifleştir:

en: Enable Sitemap Indexes
tr: Site Haritası İndeksleme Aktif

en: Enabled
tr: Etkin

en: Enter a comma separated list of pages here to be excluded by All in One SEO Pack.  This is helpful when using plugins which generate their own non-WordPress dynamic pages.  Ex: <em>/forum/, /contact/</em>  For instance, if you want to exclude the virtual pages generated by a forum plugin, all you have to do is add forum or /forum or /forum/ or and any URL with the word "forum" in it, such as http://mysite.com/forum or http://mysite.com/forum/someforumpage here and it will be excluded from All in One SEO Pack.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/advanced-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: All in One SEO Pack tarafından harici tutulması için herhangi bir sayfayı aralarında virgül olacak şekilde girin. WordPress dinamik sayfaları oluşturmak için yardımcı olur. Örn: <em>/forum/,/iletisim/</em> Bir forum eklentisi tarafından oluşturulan sayfaları hariç tutmak istiyorsanız tek yapmanız gereken forum veya /forum veya /forum/ veya "forum" içerecek şekilde URL girmeniz. http://mysite.com/forum veya http://mysite.com/forum/someforumpage All in One SEO Pack tarafından hariç tutulacaktır. <br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/advanced-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Enter a comma separated list of your most important keywords for your site that will be written as Meta Keywords on your homepage. Don\'t stuff everything in here.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/home-page-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Siteniz için en önemli META anahtar kelime listesini virgül ile ayırın. Buraya her şeyi yazmayın.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/home-page-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Enter information below for any additional links for your sitemap not already managed through WordPress.
tr: WordPress ile yönetilmeyen Site Haritanız için ek bağlantı bilgisini aşağıya girin.

en: Enter the height for your Open Graph image in pixels (i.e. 600).<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Piksel cinsinden Open Graph resminizin yüksekliğini girin. (örn: 600). <br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Enter the name of a custom field (or multiple field names separated by commas) to use that field to specify the Open Graph image on Pages or Posts.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Sayfalar ve Yazılarda özel Open Graph resim alanı kullanmak için özel bir alan ismi girin (veya birden fazlası için virgül kullanın).<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Enter the width for your Open Graph image in pixels (i.e. 600).<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Piksel cinsinden Open Graph resminizin genişliğini girin. (örn: 600). <br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Enter your Google Analytics ID here to track visitor behavior on your site using Google Analytics.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-analytics/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Google Analytics kullanarak sitenizde ziyaretçi davranışlarını izlemek için, Google Analytics kimliğinizi girin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-analytics/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Enter your Google Plus Profile URL here to link your site to your Google Plus account for authorship.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Yazarlık için Google Plus hesabınıza sitenizi bağlamak için Google Plus Profil URL 'nizi buraya girin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Enter your domain name if you have enabled tracking of Subdomains in Google Analytics.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Google Analytics Alt Alan Adları izlemesi etkin ise, alan adınızı girin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Enter your verification code here to verify your site with Bing Webmaster Tools.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/bing-webmaster-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Bing Web Uzmanı Merkezi ile sitenizi doğrulamak için doğrulama kodunu buraya girin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/bing-webmaster-verification/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Enter your verification code here to verify your site with Google Webmaster Tools.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-webmaster-tools-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Google Web Yöneticisi Araçları ile sitenizi doğrulamak için doğrulama kodunu buraya girin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-webmaster-tools-verification/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Enter your verification code here to verify your site with Pinterest.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/pinterest-site-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Pinterest ile sitenizi doğrulamak için doğrulama kodunu buraya girin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/pinterest-site-verification/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Entries from these categories will be excluded from the sitemap.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Bu kategorideki yazılar site haritasına eklenmeyecek.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Error: please enter an e-mail address before submitting.
tr: Hata: göndermeden önce lütfen bir e-posta adresinizi girin.

en: Exclude From Sitemap
tr: Site Haritasından Çıkar

en: Exclude Pages:
tr: Harici Sayfalar:

en: Exclude Users From Tracking:
tr: Takipten Hariç Tutulacak Kullanıcılar

en: Exclude logged-in users from Google Analytics tracking by role.
tr: Rol olarak Google Analytics izlemede giriş yapan kullanıcıları harici tutar.

en: Excluded Categories
tr: Harici Kategoriler

en: Excluded Items
tr: Harici Öğeler

en: Excluded Pages
tr: Harici Sayfalar

en: Facebook Object Type
tr: Facebook Nesne Türü

en: Failed to notify %s about changes to your sitemap at %s, error code %s.
tr: %s uyarılması başarısız oldu. %s değişiklikleri bildirilemedi. Hata kodu: %s.

en: Failed to notify %s about changes to your sitemap at %s, unable to access via wp_remote_get().
tr: %s uyarılması başarısız oldu. %s değişiklikleri bildirilemedi.  wp_remote_get() tarafından geçersiz erişim.

en: Failed to send to %s.
tr: %s için gönderilemedi.

en: Feature Manager
tr: Özellik Yöneticisi

en: Featured Image
tr: Öne Çıkan Resim

en: File Editor
tr: Dosya Düzenleyici

en: Filename Prefix
tr: Dosya Adı Öneki

en: First Attached Image
tr: İlk Ekli Resim

en: First Available Image
tr: İlk Geçerli Resim

en: First Image In Content
tr: İlk İçerikteki Resim

en: Follow us on Facebook
tr: Facebooktan Takip Edin

en: Follow us on Twitter
tr: Twitterdan Takip Edin

en: Food
tr: Yiyecek

en: For support please visit the Semper Plugins Support Forum at http://semperplugins.com/support/
tr: Destek için lütfen Semper Eklentiler Destek Forumunu ziyaret edin: http://semperplugins.com/support/

en: Force Rewrites:
tr: Biçimlendirmeye Zorla:

en: Form submission error: verification check failed.
tr: Form gönderme hatası: doğrulama denetimi başarısız oldu.

en: Frequencies
tr: Sıklıklar

en: Game
tr: Oyun

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: Google Plus Default Profile:
tr: Google Plus Varsayılan Profili:

en: Google Settings
tr: Google Ayarları

en: Google Webmaster Tools:
tr: Google Web Yöneticisi Araçları:

en: Government
tr: Hükümet

en: Help
tr: Yardım

en: Home Description
tr: Ana Sayfa Açıklaması

en: Home Description:
tr: Ana Sayfa Açıklaması:

en: Home Keywords (comma separated):
tr: Ana Sayfa Anahtar Kelimeleri (virgül kullanın):

en: Home Page Settings
tr: Ana Sayfa Ayarları

en: Home Title
tr: Ana Sayfa Başlığı

en: Home Title:
tr: Ana Sayfa Başlığı:

en: Home URL
tr: Ana URL

en: Hotel
tr: Otel

en: I enjoy this plugin and have made a donation:
tr: Eklenti hoşuma gitti, bağış yaptım:

en: Image
tr: Resim

en: Image From Custom Field
tr: Özel Alandaki Resim

en: Include Author Archives in your sitemap.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Site haritasına Yazar Arşivlerini dahil eder.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Include Author Pages
tr: Yazar Sayfaları Dahil

en: Include Date Archive Pages
tr: Tarih Arşivi Sayfaları Dahil

en: Include Date Archives in your sitemap.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Site haritasına Tarih Arşivlerini dahil eder.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Insert time
tr: Zaman ekle

en: Join Our Mailing List
tr: Posta Listemize Katılın

en: Join our mailing list for tips, tricks, and WordPress secrets.
tr: İpuçları ve WordPress sırları için e-posta listemize katılın.

en: Keyword Settings
tr: Anahtar Kelime Ayarları

en: Keywords (comma separated)
tr: Anahtar kelimeler (virgül kullanın)

en: Landmark
tr: Bölge

en: Last Modified
tr: Son Düzenleme

en: Last modified date of the page.
tr: Sayfanın son düzenleme tarihi.

en: Link From Virtual Robots.txt
tr: Sanal Robots.txt 'den bağlantı

en: Log important events:
tr: Önemli olayları kayıt et:

en: MYSQL Version
tr: MYSQL Sürümü

en: Main Settings
tr: Ana Ayarlar

en: Manually set the %s of your %s.
tr: Manuel olarak ayarla : %s - %s

en: Maximum Posts Per Sitemap
tr: Maksimum Günlük Site Haritası Gönderileri

en: Media / Attachments
tr: Ortam / Ekler

en: Memory usage
tr: Bellek kullanımı

en: Menu Label
tr: Menü Etiketi

en: Movie
tr: Film

en: Musician
tr: Müzisyen

en: No duplicate meta tags found.
tr: Kopya meta etiketi bulunamadı.

en: No limit
tr: Sınır yok

en: Noindex Settings
tr: Noindex Ayarları

en: Non Profit
tr: Kar amacı gütmeyen

en: Not set
tr: Ayarlı değil

en: Note that this is all about the title tag. This is what you see in your browser's window title bar. This is NOT visible on a page, only in the title bar and in the source code. If enabled, all page, post, category, search and archive page titles get rewritten. You can specify the format for most of them. For example: Using the default post title format below, Rewrite Titles will write all post titles as 'Post Title | Blog Name'. If you have manually defined a title using All in One SEO Pack, this will become the title of your post in the format string.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Tüm başlık etiketi olduğunu unutmayın. Bu tarayıcınızın pencere çubuğunda olacaktır. Yalnızca pencere çubuğunda ve elbette kaynakta görünecektir, bir sayfada GÖRÜNMEZ. Eğer ayarlarsanız, tüm sayfa, yazı, kategori, arama ve arşiv sayfa başlıkları biçimlendirilir. Çoğu için biçimi belirleyebilirsiniz. Örnek: Varsayılan şablonlara bu gibi başlık etiketi yerleştirir: 'Blog Arşivi >> Blog İsmi >> Yazı Başlığı,' (galiba biraz abarttık). Bu tatmin edici olmaktan uzak. Varsayılan yazı başlık biçimi ile, 'Yazı Başlığı | Blog İsmi' şeklinde yeniden yazar. Eğer el ile bir başlık tanımlanmış ise bu biçim yazının başlığı olacaktır.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Note: you are using dynamic sitemap generation to keep your sitemap current; this will not generate a static sitemap file.
tr: Not: Eğer mevcut site haritanızı korumak için dinamik site haritası oluşturmayı kullanıyorsanız, bu bir sitatik site haritası dosyası oluşturmak değildir.

en: Notify Bing
tr: Bing 'i Uyar

en: Notify Bing when you update your sitemap settings.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Site haritası ayarlarınızı güncellediğinizde Bing uyarılır. <br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Notify Google
tr: Google 'ı Uyar

en: Notify Google when you update your sitemap settings.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Site haritası ayarlarınızı güncellediğinizde Google uyarılır. <br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Object Type
tr: Nesne Türü

en: Off
tr: Kapalı

en: On
tr: Açık

en: Operating System
tr: İşletim Sistemi

en: Optimize performance related to SEO and check your system status.
tr: SEO ile ilgili performansı optimize edin ve sistem durumunu kontrol edin.

en: Options Reset.
tr: Ayarları Sıfırla.

en: Organize sitemap entries into distinct files in your sitemap. Enable this only if your sitemap contains over 50,000 URLs or the file is over 5MB in size.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Site haritasındaki belirgin dosyaların içinde site haritasını düzenleyin. Site haritasındaki gönderilerin maksimum sayısını belirlemenizi sağlar (50.000 URL - 5 MB 'e kadar).<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Out-of-the-box SEO for your WordPress blog. <a href="admin.php?page=all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php">Options configuration panel</a> | <a href="http://semperplugins.com/plugins/all-in-one-seo-pack-pro-version/?loc=plugins" target="_blank">Upgrade to Pro Version</a> | <a href="https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_donations&business=mrtorbert%40gmail%2ecom&item_name=All%20In%20One%20SEO%20Pack&item_number=Support%20Open%20Source&no_shipping=0&no_note=1&tax=0&currency_code=USD&lc=US&bn=PP%2dDonationsBF&charset=UTF%2d8">Donate</a> | <a href="http://semperplugins.com/support/" >Support</a> |  <a href="https://www.amazon.com/wishlist/1NFQ133FNCOOA/ref=wl_web" target="_blank" title="Amazon Wish List">Amazon Wishlist</a>
tr: WordPress blogunuz için Out-of-the-box SEO. <a href="admin.php?page=all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php">Seçenekleri yapılandırma paneli</a> | <a href="http://semperplugins.com/plugins/all-in-one-seo-pack-pro-version/?loc=plugins" target="_blank">Pro Sürüme Yükselt</a> | <a href="https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_donations&business=mrtorbert%40gmail%2ecom&item_name=All%20In%20One%20SEO%20Pack&item_number=Support%20Open%20Source&no_shipping=0&no_note=1&tax=0&currency_code=USD&lc=US&bn=PP%2dDonationsBF&charset=UTF%2d8">Bağış Yap</a> | <a href="http://semperplugins.com/support/" >Destek</a> |  <a href="https://www.amazon.com/wishlist/1NFQ133FNCOOA/ref=wl_web" target="_blank" title="Amazon Wish List">Amazon Wishlist</a>

en: PHP Exif support
tr: PHP Exif desteği

en: PHP IPTC support
tr: PHP IPTC desteği

en: PHP Max Post Size
tr: PHP Maks. Yazı Boyutu

en: PHP Max Script Execute Time
tr: PHP Maks. Script Yürütme Zamanı

en: PHP Max Upload Size
tr: PHP Maks. Yükleme Boyutu

en: PHP Memory Limit
tr: PHP Hafıza Sınırı

en: PHP Safe Mode
tr: PHP Güvenli Mod

en: PHP Version
tr: PHP Sürümü

en: PHP XML support
tr: PHP XML desteği

en: Page Frequency
tr: Sayfa Sıklığı

en: Page Priority
tr: Sayfa Önceliği

en: Page Title Format:
tr: Sayfa Başlık Biçimi:

en: Page URL
tr: Sayfa URL 'si

en: Paged Format:
tr: Sayfalanmış Biçim:

en: Paginate Sitemap Indexes
tr: Site Haritası İndekslerini Sayfalandır

en: Performance
tr: Performans

en: Pinterest Site Verification:
tr: Pinterest Site Doğrulaması:

en: Places a link to the sitemap file in your virtual Robots.txt file which WordPress creates.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: WordPress 'in oluşturduğu sanal Robots.txt dosya içerisine site haritası bir bağlantı yerleştirir.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Places a link to your Sitemap.xml into your virtual Robots.txt file.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Sanal Robots.txt dosya içerisine sitemap.xml bir bağlantı yerleştirir.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Please refer to the document for each tool for help in using these to debug your social meta.
tr: Sosyal meta hata ayıklamak da her bir araç için belgeyi kontrol edin.

en: Please review your settings below and click %s to build your sitemap; then, %s.
tr: Aşağıdaki ayarları gözden geçirin ve site haritanızı kurmak için %s 'e tıklayın; daha sonra %s.

en: Please wait...
tr: Lütfe bekleyin...

en: Politician
tr: Politikacı

en: Post
tr: Yazı

en: Post Title Format:
tr: Yazı Başlık Biçimi:

en: Post Types
tr: Yazı Türleri

en: Potential conflict with unknown file %s.
tr: Bilinmeyen dosya %s ile potansiyel çatışma.

en: Press the connect button to connect with Google Analytics; or if already connected, press the disconnect button to disable and remove any stored analytics credentials.
tr: Google Analytics ile bağlanmak için bağlan butonuna tıklayın; eğer bağlıysanız, saklanan analytics kimliklerini kaldırmak ve iptal etmek için bağlantı kaldır butonuna tıklayın.

en: Preview Snippet
tr: Snippet Önizleme

en: Priorities
tr: Öncelikler

en: Privacy Settings
tr: Gizlilik Ayarları

en: Pro Version
tr: Pro Sürümü

en: Product
tr: Ürün

en: Profile
tr: Biyografi

en: Profile Admins ID
tr: Admin Profil ID'si

en: Public Figure
tr: Tanınmış Kişi

en: Raise execution time
tr: Yürütme zamanını yükselt

en: Raise memory limit
tr: Hafıza sınırını yükselt

en: Reading Settings
tr: Okuma Ayarları

en: Remove Descriptions For Paginated Pages:
tr: Numaralanmış Sayfalar için Açıklamaları Kaldır:

en: Remove Stored Credentials
tr: Depolanan Kimlikleri Kaldır

en: Rename Conflicting Files
tr: Çakışan Dosyaları Yeniden Adlandır

en: Renamed %s to %s.
tr: Yeniden adlandırıldı %s - %s.

en: Reset ALL Settings to Defaults
tr: TÜM Ayarları Varsayılan olarak Sıfırla

en: Reset Features
tr: Özellikleri Sıfırla

en: Reset General Settings to Defaults
tr: Genel Ayarları Varsayılan olarak Sıfırla

en: Restaurant
tr: Restoran

en: Review Your Settings
tr: Ayarlarınızı Gözden Geçirin

en: Revisions
tr: Düzenlemeler

en: Rewrite Titles:
tr: Başlıkları Biçimlendir:

en: Row %s not found; no rows were deleted.
tr: %s satırı bulunamadı; hiç bir satır silinmedi.

en: SEO Description
tr: SEO Açıklaması

en: SEO Keywords
tr: SEO Anahtar Kelimeleri

en: SEO Title
tr: SEO Başlığı

en: SEO for Custom Post Types:
tr: Özel Yazı Türleri için SEO:

en: SEO on only these post types:
tr: Yalnızca bu yazı türleri için SEO:

en: SFWD Debug Mail From Site %s.
tr: %s Sitesinden SFWD Hata Postası.

en: SQL Mode
tr: SQL Modu

en: Save
tr: Kaydet

en: Scan Header
tr: Başlığı Tarafa

en: Scan Now
tr: Şimdi Tara

en: Scan Social Meta
tr: Sosyal Meta Tara

en: Scan your site for duplicate social meta tags.
tr: Kopya sosyal meta etiketi için sitenizi tarayın.

en: School
tr: Okul

en: Search Title Format:
tr: Arama Başlığı Biçimi:

en: Security Check - If you receive this in error, log out and back in to WordPress
tr: Güvenlik Kontrolü - Eğer hata alıyorsanız, WordPress den çıkış yapın ve tekrar girin.

en: Select OG:Image Source
tr: OG:Resim Kaynağı Seçin

en: Select the Open Graph type that best describes the content of this Page or Post.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Sayfa veya Yazının içeriğini en iyi açıklayan Open Graph türünü seçin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Select which Post Types appear in your sitemap.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Site haritasında görüntülecek Yazı Türlerini seçin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Select which Post Types you want to use All in One SEO Pack to set Open Graph meta values for.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Open Graph meta değerlerini kullanmak için All in One SEO Pack da kullanmak istediğiniz Yazı Türlerini seçin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Select which taxonomy archives appear in your sitemap.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Site haritasında görüntülecek taksonomileri seçin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Sent to %s.
tr: %s için Gönderildi.

en: Server
tr: Sunucu

en: Set the Open Graph type for your website as either a blog or a website.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Bir blog veya web sayfası olarak Open Graph türünü ayarlayın.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Set the default NOFOLLOW setting for each Post Type.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/noindex-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Her Yazı Türü için NOFOLLOW ayarını varsayılan olarak ayarla.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/noindex-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Set the default NOINDEX setting for each Post Type.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/noindex-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Her Yazı Türü için NOINDEX ayarını varsayılan olarak ayarla.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/noindex-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Set the label for this page menu item.
tr: Bu sayfa menü öğresi için etiket ayarlayın.

en: Set the title attribute for menu links.
tr: Menü bağlantıları için başlık özelliğini ayarlayın.

en: Show Column Labels for Custom Post Types:
tr: Özel Yazı Türleri için Sutun Etiketlerini Göster:

en: Sign up today and receive a free copy of the e-book 5 SEO Tips for WordPress ($39 value).
tr: Bugün kaydolun ve WordPress için 5 SEO İpucu e-kitabının ücretsiz bir kopyasına sahip olun (39$ değerinde).

en: Site Name
tr: Site İsmi

en: Sitemap Status
tr: Site Haritası Durumu

en: Slug may not be empty!
tr: Kısa isim boş olmayabilir!

en: Social Meta
tr: Sosyal Meta

en: Social Settings
tr: Sosyal Ayarlar

en: Song
tr: Şarkı

en: Specifies the name of your sitemap file. This will default to 'sitemap'.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Site haritası dosya adı öneki. Varsayılan olarak 'sitemap' olacaktır.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Specify Image Height
tr: Resim Yüksekliğini Belirtin

en: Specify Image Width
tr: Resim Genişliğini Belirtin

en: Split long sitemaps into separate files.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Ayrı dosyalar halinde uzun site haritalarını böler.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Sport
tr: Spor

en: Sports League
tr: Spor Ligi

en: Sports Team
tr: Spor Takımı

en: State Province
tr: SEmt

en: Static front page detected, suggested Facebook Object Type is 'website'.
tr: Ön sayfa Facebook Nesne Türünün "web sayfası" olarak en iyi olduğunu algıladı.

en: Submit
tr: Gönder

en: Successfully notified %s about changes to your sitemap at %s.
tr: %s başarıyla uyarıldı. %s değişiklikleri bildirildi.

en: Support Forum
tr: Destek Forumu

en: Support for Doubleclick Display Advertising tracking with legacy ga.js tracking method (not required for Universal Analytics).
tr: ga.js izleme yöntemi ile Doubleclick Görüntülü Reklam izleme için destek (Universal Analytics için gerekli değildir).

en: System Status
tr: Sistem Durumu

en: Tag Title Format:
tr: Etiket Başlığı Biçimi

en: Taxonomies
tr: Taksonomiler

en: Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack ever! New since 2.1: Manage how your site appears on Facebook, Google+, and Twitter with our Social Meta module.  Enable it from the Feature Manager.  Remember to review your settings, we have added some new ones!
tr: Harika ve en son All in One SEO Paketini çalıştırdığınız için teşekkür ederiz! Yeni 2.1: Sosyal Meta modülü ile sitenizin Facebook, Google+ ve Twitter da nasıl görüneceğini yönetin. Özellik Yöneticisinden aktif hale getirin. Ayarlarınızı gözden geçirmeyi unutmayın, bazı yenilikler ekledik!

en: Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack ever! Please review your settings, as we're always adding new features for you!
tr: Harika ve en son All in One SEO Paketini çalıştırdığınız için teşekkür ederiz! Her zaman sizin için yeni özellikler ekliyoruz, ayarları gözden geçirin!

en: Thank you for your donation, it helps keep this plugin free and actively developed!
tr: Bağış için teşekkür ederiz, bu eklentiyi ücretsiz ve aktif geliştirmeye devam etmek için yardımcı oluyor!

en: Thank you!
tr: Teşekkürler

en: The Home Description is the Open Graph description for your home page.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Ana Açıklama, ana sayfanız için Open Graph açıklamasıdır. <br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: The Home Title is the Open Graph title for your home page.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Ana Başlık, ana sayfanız için Open Graph başlığıdır. <br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: The META description for this page. This will override any autogenerated descriptions.
tr: Bu sayfa için META açıklamasıdır. Bu herhangi bir otomatik açıklama oluşturmayı geçersiz kılar.

en: The Site Name is the name that is used to identify your website.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Site Adı sitenizi tanımlamak için kullanılan addır.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: The following macros are supported:
tr:  Aşağıdaki makroları desteklenir:

en: The frequency of the page.
tr: Sayfanın sıklığı.

en: The priority of the page.
tr: Sayfanın Önceliği

en: This allows you to set the title tags for each Custom Post Type.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/custom-post-type-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Her Özel Yazı Türü için başlık etiketini ayarlamaya izin verir.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/custom-post-type-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: This controls the format of Meta Descriptions.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a><br />The following macros are supported:
tr: Bununla Meta Açıklamaların biçimini kontrol edin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a><br />Aşağıdaki makroları desteklenir:

en: This controls the format of the title tag for Author Archives.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a><br />The following macros are supported:
tr: Bununla Yazar Arşivleri için başlık etiketi biçimini kontrol edin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a><br />Aşağıdaki makroları desteklenir:

en: This controls the format of the title tag for Category Archives.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a><br />The following macros are supported:
tr: Bununla Kategori Arşivleri için başlık etiketi biçimini kontrol edin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a><br />Aşağıdaki makroları desteklenir:

en: This controls the format of the title tag for Date Archives.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a><br />The following macros are supported:
tr: Bununla Tarih Arşivleri için başlık etiketi biçimini kontrol edin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a><br />Aşağıdaki makroları desteklenir:

en: This controls the format of the title tag for Pages.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a><br />The following macros are supported:
tr: Bununla Sayfalar için başlık etiketi biçimini kontrol edin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a><br />Aşağıdaki makroları desteklenir:

en: This controls the format of the title tag for Posts.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a><br />The following macros are supported:
tr: Bununla Yazılar için başlık etiketi biçimini kontrol edin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a><br />Aşağıdaki makroları desteklenir:

en: This controls the format of the title tag for Tag Archives.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a><br />The following macros are supported:
tr: Bununla Etiket Arşivleri için başlık etiketi biçimini kontrol edin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a><br />Aşağıdaki makroları desteklenir:

en: This controls the format of the title tag for the 404 page.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a><br />The following macros are supported:
tr: Bununla 404 sayfası için başlık etiketi biçimini kontrol edin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a><br />Aşağıdaki makroları desteklenir:

en: This controls the format of the title tag for the Search page.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a><br />The following macros are supported:
tr: Bununla Arama sayfası için başlık etiketi biçimini kontrol edin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a><br />Aşağıdaki makroları desteklenir:

en: This is the Open Graph description of this Page or Post.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Sayfa veya Yazının Open Graph açıklamasıdır.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: This is the Open Graph title of this Page or Post.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Sayfa veya Yazının Open Graph başlığıdır.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: This lets you select which screens display the SEO Title, SEO Keywords and SEO Description columns.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/display-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: SEO Açıklamaları, SEO Anahtar Kelimeleri ve SEO Başlıkları sutünlarından hangisini görüntülemek istediğinizi seçmenize imkan verir.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/display-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: This option allows you to toggle the use of Meta Keywords throughout the whole of the site.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/keyword-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Bu seçenek, sitenin tamamında Meta Anahtar Kelimelerin kullanımına geçiş sağlar.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/keyword-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: This option lets you choose which image will be displayed by default for the Open Graph image. You may override this on individual posts.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Bu seçenek Open Graph görüntüsü için varsayılan olarak görüntülenmesine olanak verir. Tek tek mesajlar için geçersiz kılınır.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: This option lets you select the Open Graph image that will be used for this Page or Post, overriding the default settings.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Sayfa ve Yazı için Open Graph resmini seçmenizi sağlar, varsayılan ayarları geçersiz kılar.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: This option lets you upload an image to use as the Open Graph image for this Page or Post.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Sayfa ve Yazı için Open Graph resmini yüklemenizi sağlar, varsayılan ayarları geçersiz kılar.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: This option sets a default image that can be used for the Open Graph image. You can upload an image, select an image from your Media Library or paste the URL of an image here.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Bu seçenek Open Graph resmi için kullanılacak varsayılan görüntüyü ayarlamayı sağlar. Ortak Kütüphanesinden bir resim seçebilir, yükleyebilir veya resim URL sini yapıştırabilirsin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: This option will automatically generate Canonical URLs for your entire WordPress installation.  This will help to prevent duplicate content penalties by <a href=\'http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2009/02/specify-your-canonical.html\' target=\'_blank\'>Google</a>.
tr: Bu seçenek otomatik olarak tüm WordPress kurulum girdileri için Standart URL ler üretecektir. <a href=\'http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2009/02/specify-your-canonical.html\' target=\'_blank\'>Google</a> tarafından yinelenen içerik cezalarını önlemeye yardımcı olacaktır.

en: This setting allows you to raise your PHP execution time to a reasonable value.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/performance-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Makul bir değer için PHP yürütme zamanını artırmanıza izin verir.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/performance-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: This setting allows you to raise your PHP memory limit to a reasonable value. Note: WordPress core and other WordPress plugins may also change the value of the memory limit.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/performance-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Makul bir değer için PHP bellek sınırını yükseltmeyi sağlar. Not: Wordpress çekirdek ve diğer WordPress eklentileri de hafıza sınırı değerini değiştirebilir.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/performance-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: This string gets appended/prepended to titles of paged index pages (like home or archive pages).<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Bu dizi sayfalanmış dizin sayfaları için başlıkları ekli/eksiz alır (anasayfa veya arşiv sayfaları gibi).<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/title-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: This will be the Meta Description for your homepage. This is independent of any other option. The default is no Meta Description at all if this is not set.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/home-page-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Ana sayfanızın Meta Açıklaması olacaktır. Diğer ayarlardan bağımsız olacaktır. Ayarlı değilse, varsayılan Meta Açıklaması boş olacaktır.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/home-page-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: This will show or hide the advanced options for SEO for Custom Post Types.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/custom-post-type-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Özel Yazı Türleri - SEO için gelişmiş seçenekleri gösterir veya gizler.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/custom-post-type-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Title
tr: Başlık

en: Title Attribute
tr: Başlık Özelliği

en: Title Format:
tr: Başlık Biçimi:

en: Title Settings
tr: Başlık Ayarları

en: Track Multiple Domains:
tr: Çoklu Domain Takip:

en: Track Outbound Links:
tr: Giden Bağlantılar Takibi:

en: Tracking Domain:
tr: Domain Takip:

en: UPGRADE TO PRO VERSION
tr: PRO SÜRÜME YÜKSELT

en: URL to the page.
tr: Sayfanın URL 'si.

en: Unauthorized access; try reloading the page.
tr: Yetkisiz erişim, sayfayı yenileyin.

en: University
tr: Üniversite

en: Unprotect Post Meta Fields:
tr: Yazı Meta Alanları Korumasını Kaldır:

en: Update Features
tr: Güncelleme Özellikleri

en: Update Options
tr: Ayarları Güncelle

en: Update Sitemap
tr: Site Haritasını Güncelle

en: Updated sitemap settings.
tr: Site haritası ayarları güncellendi.

en: Upgrade To Pro
tr: Yükselt: PRO

en: Upgrade to All in One SEO Pack Pro Version
tr: All in One SEO Pack Pro Sürüme Yükselt

en: Use AIOSEO Title and Description
tr: AIOSEO Başlık ve Açıklama Kullan

en: Use Categories for META keywords:
tr: META anahtar kelimeleri için Kategorileri Kullan:

en: Use Custom Field For Image
tr: Resim için Özel Alan Kullan

en: Use Keywords:
tr: Anahtar Kelimeler:

en: Use Original Title:
tr: Orjinal Başlığı Kullan:

en: Use Tags for META keywords:
tr: META anahtar kelimeleri için Etiket Kullan

en: Use Universal Analytics:
tr: Universal Analytics Kullan:

en: Use noindex for Author Archives:
tr: Yazar Arşivi için noindex kullan:

en: Use noindex for Categories:
tr: Kategoriler için noindex kullan:

en: Use noindex for Date Archives:
tr: Tarih Arşivleri için noindex kullan:

en: Use noindex for Tag Archives:
tr: Etiket Arşivi için noindex kullan:

en: Use noindex for the Search page:
tr: Arama sayfası için noindex kullan:

en: Use output buffering to ensure that the title gets rewritten. Enable this option if you run into issues with the title tag being set by your theme or another plugin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/performance-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Başlığı yeniden isimlendirmek için çıkış korumasını kullanın. Eğer temanız veya bir başka eklenti tarafından başlık etiketi aktif ise ve hata alıyorsanız bu seçeneği etkinleştirin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/performance-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Use page slugs or page IDs, seperated by commas, to exclude pages from the sitemap.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Site haritasına eklenmemesi için sayfa kısa ismi veya sayfa ID'si kullanın, virgül ile ayırın.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Use rewrites to generate your sitemap on the fly. NOTE: This is required for WordPress Multisite.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Kullanım anında site haritası oluşturmak için yeniden yazmayı kullan. NOT: Bu WordPress Multisite için gereklidir.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/xml-sitemaps-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Use the new Universal Analytics tracking code for Google Analytics; do this for new analytics accounts.
tr: Google Analytics için yeni Universal Analytics izleme kodunu kullanın; yeni hesaplar için bunu yapın.

en: Use the system default
tr: Sistem varsayılanını kullan

en: Use these checkboxes to select which Post Types you want to use All in One SEO Pack with.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/custom-post-type-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: All in One SEO Pack desteği için belli özel yazı türlerini seçin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/custom-post-type-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Use wp_title to set the title; disable this option if you run into conflicts with the title being set by your theme or another plugin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/general-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Başlığı ayarlamak için wp_title kullanın, eğer temanız veya başka bir eklenti ile çakışırsa bu seçeneği devre dışı bırakın.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/general-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Warning: a static sitemap '%s' generated by All in One SEO Pack %s on %s already exists that may conflict with dynamic sitemap generation.
tr: Dikkat: All in One SEO Pack tarafından oluşturulan statik site haritası '%s', zaten varolan dinamik site haritası oluşturma ile çakışabilir: %s - %s

en: Warning: dynamic sitemap generation must have permalinks enabled.
tr: Dikkat: Dinamik site haritası oluşturma kalıcı bağlantıları etkinleştirmek zorunda.

en: Warning: your privacy settings are configured to ask search engines to not index your site; you can change this under %s for your blog.
tr: Dikkat: gizlilik ayarlarınız arama motorlarını engellemektedir; %s altından bunu değiştirebilirsiniz.

en: Webmaster Verification
tr: Web Yöneticisi Doğrulama

en: Website
tr: Web Sayfası

en: Welcome to Version %s!
tr: %s Sürümüne Hoşgeldin!

en: What Does This Mean?
tr: Bunun Anlamı Nedir?

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of all Pages. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/advanced-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Buraya girilenler tüm Sayfalar için birebir kopyası olacaktır. Buraya ne olursa olsun istediğiniz ek başlıkları girebilirsiniz.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/advanced-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of all Posts. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/advanced-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Buraya girilenler tüm Yazılar için birebir kopyası olacaktır. Buraya ne olursa olsun istediğiniz ek başlıkları girebilirsiniz.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/advanced-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of the front page if you have set a static page in Settings, Reading, Front Page Displays. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets. This will fall back to using Additional Page Headers if you have them set and nothing is entered here.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/advanced-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Buraya girilenler ön sayfanın başlıkları için birebir kopyası olacaktır. Eğer statik sayfaya sahipseniz, Ayarlar -> Okuma dan ayarlayın. Buraya ne olursa olsun istediğiniz ek başlıkları girebilirsiniz. Eğer hiç bir şey girilmediyse ve ayarladıysanız Ek Sayfa Başlıkları kullanılmasını geri çekecektir. <br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/advanced-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of the home page if you have Front page displays your latest posts selected in Settings, Reading.  It will also be copied verbatim to the header on the Posts page if you have one set in Settings, Reading. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/advanced-settings/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Buraya girmeniz halinde anasayfada başlıklarının birebir kopyası olacaktır. Eğer Ön sayfa son yazılar için ayarlanmışsa Ayarlar -> Okumadan ayarlayın. Ayrıca eğer Ayarlar, Okumadan bir ayar yaptıysanız sayfaların başlıklarının birebir kopyası olacaktır. <br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/advanced-settings/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: WordPress DB Version
tr: WordPress VB Sürümü

en: WordPress Version
tr: WordPress Sürümü

en: XML Sitemap
tr: XML Site Haritası

en: XML Sitemaps
tr: XML Site Haritası

en: Yes
tr: Evet

en: You may prefer to use the social meta tags that are being output by the other plugin(s) or theme.  If so, then you should deactivate this Social Meta feature in All in One SEO Pack Feature Manager.
tr: Diğer tema veya eklentiyi sosyal meta etiket çıkışlarında kullanmayı tercih edebilirsin. Öyleyse, All in One SEO Pack Özellik Yöneticisinden Sosyal Meta 'ı devre dışı bırakmak zorundasınız.

en: You should avoid duplicate social meta tags.  You can use these free tools from Facebook, Google and Twitter to validate your social meta and check for errors:
tr: Yinelenen sosyal meta etiketlerinden kaçınmalısınız. Eğer Facebook, Google ve Twitter da sosyal meta doğrulamak ve hataları denetlemek istiyorsanız ücretsiz araçları kullanabilirsiniz.

en: Your Profile Admin ID is your Facebook profile ID. You can find out your Facebook ID using the lookup tool here: https://graph.facebook.com/yourusername<br />NOTE: Replace 'yourusername' with your Facebook profile name.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Admin Profil ID 'niz, Facebook Profil ID 'nizdir. Facebook ID 'nizi https://graph.facebook.com/kullanıcıadınız buradan bulabilirsiniz.<br />NOT: 'kullanıcıadınız' kelimesini Facebook profil isminiz ile değiştirin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/social-meta-module/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: archive pages
tr: arşiv sayfaları

en: author pages
tr: yazar sayfaları

en: compressed
tr: sıkıştırılmış

en: dynamic
tr: dinamik

en: dynamically
tr: dinamik

en: file '%s' statically
tr: statik '%s' dosyası

en: frequency
tr: sıklık

en: homepage
tr: anasayfa

en: posts
tr: yazılar

en: priority
tr: öncelik

en: static
tr: statik

en: taxonomies
tr: taksonomileri

en: view your sitemap
tr: site haritanızı görün
