Contact Form 7 - en to ca translation catalogue (216 entries)

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s with no alternative available.
ca: %1$s està <strong>desfasat</strong> des de la versió %2$s de Contact Form 7 i no hi ha alternatives disponibles.

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s! Use %3$s instead.
ca: %1$s està <strong>desfasat</strong> des de la versió %2$s de Contact Form 7! Fes servir %3$s enlloc de %1$s.

en: %s ago
ca: fa %s

en: (required)
ca: (obligatori)

en: (select language)
ca: (tria l'idioma)

en: * One choice per line.
ca: * Una opció per línia.

en: * That means visitor who accepts the term unchecks it.
ca: * Això significa que el visitant que accepta el terme ho desactiva.

en: * quiz|answer (e.g. 1+1=?|2)
ca: * prova|resposta (ex. 1+1=?|2)

en: <strong>Contact Form 7 %1$s requires WordPress %2$s or higher.</strong> Please <a href="%3$s">update WordPress</a> first.
ca: <strong>Contact Form 7 %1$s necessita un WordPress %2$s o superior.</strong> Sisplau, <a href="%3$s">actualitza el WordPress</a> primer.

en: <strong>Jetpack may cause problems for other plugins in certain cases.</strong> <a href="%s" target="_blank">See how to avoid it.</a>
ca: <strong>El Jetpack pot crear conflictes amb altres plugins en alguns casos.</strong> <a href="%s" target="_blank">Mira com evitar-ho.</a>

en: Acceptable file types
ca: Tipus de fitxers acceptats

en: Acceptance
ca: Acceptació

en: Add New
ca: Afegeix nou

en: Additional Settings
ca: Preferències addicionals

en: Additional headers:
ca: Capçaleres addicionals:

en: Albanian
ca: Albanès

en: Allow multiple selections?
ca: Permetre seleccions múltiples?

en: And, put this code into the File Attachments field below.
ca: I, posa aquest codi al camp de Fitxers Adjunts mes avall.

en: And, put this code into the Mail fields below.
ca: I, posa aquest codi als camps de Correu de sota.

en: Arabic
ca: Àrab

en: Armenian
ca: Armeni

en: Author
ca: Autor

en: Azerbaijani
ca: Àzeri

en: Background color
ca: Color de fons

en: Bangla
ca: Bengalí

en: Basque
ca: Basc

en: Belarusian
ca: Bielorús

en: Bosnian
ca: Bosni

en: Brazilian Portuguese
ca: Portuguès del Brasil

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Catalan
ca: Català

en: Checkboxes
ca: Caselles de selecció

en: Chinese (Simplified)
ca: Xinès (Simplificat)

en: Chinese (Traditional)
ca: Xinès (Tradicional)

en: Choices
ca: Opcions

en: Contact
ca: Contactar

en: Contact Form
ca: Formulari de Contacte

en: Contact Form 7 needs your support. Please donate today.
ca: Contact Form 7 necessita el teu suport. Sisplau, fes una donació avui mateix.

en: Contact Forms
ca: Formularis de Contacte

en: Contact form %d
ca: Formulari de contacte %d

en: Contact form created.
ca: Formulari de contacte creat.

en: Contact form deleted.
ca: Formulari de contacte eliminat.

en: Contact form saved.
ca: Formulari de contacte desat.

en: Copy
ca: Copia

en: Copy this code and paste it into the form left.
ca: Copia aquest codi i enganxa'l al formulari de l'esquerra.

en: Copy this code and paste it into your post, page or text widget content.
ca: Copia aquest codi i enganxa'l a la teva entrada, pàgina o giny de text.

en: Croatian
ca: Croata

en: Czech
ca: Txec

en: Danish
ca: Danès

en: Date
ca: Data

en: Date format seems invalid.
ca: El format de la data sembla no vàlid.

en: Date format that the sender entered is invalid
ca: El format de la data no és vàlid.

en: Date is earlier than minimum limit
ca: La data és anterior al límit mínim

en: Date is later than maximum limit
ca: Aquesta data supera la data límit establerta.

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Delete
ca: Elimina

en: Docs
ca: Documents

en: Donate
ca: Fes un donatiu

en: Drop-down menu
ca: Menú desplegable

en: Dutch
ca: Holandès

en: Edit
ca: Editar

en: Edit &#8220;%s&#8221;
ca: Edita &#8220;%s&#8221;

en: Edit Contact Forms
ca: Editar formularis de contacte

en: Email
ca: El teu email

en: Email address seems invalid.
ca: L'adreça e-mail sembla que no sigui vàlida

en: Email address that the sender entered is invalid
ca: L'adreça e-mail introduïda no és vàlida

en: English
ca: Anglès

en: Error in deleting.
ca: Error en suprimir.

en: Estonian
ca: Estonià

en: FAQ
ca: Preguntes Més Freqüents (FAQ)

en: Failed to send your message. Please try later or contact the administrator by another method.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge. Sisplau, intenta-ho més tard o contacta amb l'administrador del web.

en: Failed to upload file.
ca: Error al pujar el fitxer.

en: Failed to upload file. Error occurred.
ca: Error al pujar fitxer. S'ha produït un error.

en: File attachments:
ca: Fitxers adjunts:

en: File size limit
ca: Mida màxima fitxer

en: File upload
ca: Pujar fitxer

en: Finnish
ca: Finlandès

en: For image
ca: Per imatge

en: For input field
ca: Per camp d'entrada

en: Foreground color
ca: Color de primer pla

en: Form
ca: Formulari

en: French
ca: Francès

en: From:
ca: De:

en: From: %s
ca: De: %s

en: Galician
ca: Gallec

en: Generate Tag
ca: Generar etiqueta

en: Georgian
ca: Georgià

en: German
ca: Alemany

en: Greek
ca: Grec

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: Image settings
ca: Preferències d'imatge

en: Image size
ca: Mida imatge

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Input field settings
ca: Preferències del camp

en: Insert a blank item as the first option?
ca: Inserir un element en blanc com la primer opció?

en: Irish
ca: Irlandès

en: Italian
ca: Italià

en: Japanese
ca: Japonès

en: Just another contact form plugin. Simple but flexible.
ca: Un altre plugin de formulari de contacte. Simple però flexible.

en: Korean
ca: Coreà

en: Label
ca: Etiqueta

en: Large
ca: Gran

en: Latvian
ca: Letó

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Macedonian
ca: Macedoni

en: Mail
ca: Correu

en: Mail (2)
ca: Correu (2)

en: Make checkboxes exclusive?
ca: Fer caselles de selecció exclusives?

en: Make this checkbox checked by default?
ca: Fer que aquesta casella de selecció estigui marcada per defecte?

en: Make this checkbox work inversely?
ca: Fer que aquesta casella de selecció operi de forma inversa?

en: Malay
ca: Malai

en: Maltese
ca: Maltès

en: Medium
ca: Mitjà

en: Message Body:
ca: Missatge:

en: Message body:
ca: Cos del missatge:

en: Messages
ca: Missatges

en: Name
ca: Nom

en: Norwegian
ca: Noruec

en: Note: To use CAPTCHA, you need Really Simple CAPTCHA plugin installed.
ca: Nota: Per utilitzar CAPTCHA, necessites tenir instal·lada l'extensió Really Simple CAPTCHA.

en: Number (slider)
ca: Número (botó lliscant)

en: Number (spinbox)
ca: Número (spinbox)

en: Number format seems invalid.
ca: El format numèric sembla erroni.

en: Number format that the sender entered is invalid
ca: El format numèric és incorrecte.

en: Number is larger than maximum limit
ca: Aquesta xifra supera el màxim establert.

en: Number is smaller than minimum limit
ca: Aquesta xifra està per sota del mínim establert.

en: Old code is also available.
ca: EL codi antic també està disponible.

en: Or
ca: O

en: Persian
ca: Farsi

en: Please accept the terms to proceed.
ca: Sisplau, accepta els termes per continuar.

en: Please fill the required field.
ca: Omple el camp obligatori.

en: Polish
ca: Polonès

en: Portuguese
ca: Portuguès

en: Put a label first, a checkbox last?
ca: Posar l'etiqueta primer i la casella de selecció al final?

en: Quiz
ca: Prova

en: Quizzes
ca: Proves

en: Radio buttons
ca: Botons d'opció

en: Required field?
ca: Camp obligatori?

en: Romanian
ca: Rumanès

en: Russian
ca: Rus

en: Save
ca: Desa

en: Search Contact Forms
ca: Cercar formularis de contacte

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
ca: Resultats de cerca per &#8220;%s&#8221;

en: Send
ca: Enviar

en: Sender doesn't enter the correct answer to the quiz
ca: El remitent no ha introduït una resposta vàlida a l'endevinalla

en: Sender's message was failed to send
ca: El missatge no s'ha pogut enviar

en: Sender's message was sent successfully
ca: El missatge s'ha enviat correctament

en: Sending ...
ca: Enviant…

en: Serbian
ca: Serbi

en: Settings
ca: Preferències

en: Sinhala
ca: Singalès

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Slovene
ca: Eslovè

en: Small
ca: Petit

en: Spanish
ca: Castellà

en: Subject
ca: Assumpte

en: Subject:
ca: Assumpte:

en: Subject: %s
ca: Assumpte: %s

en: Submission was referred to as spam
ca: Sembla que aquest missatge és SPAM

en: Submit button
ca: Botó enviar

en: Support
ca: Suport

en: Swedish
ca: Suec

en: Tagalog
ca: Tagalo

en: Telephone number
ca: Número de telèfon

en: Telephone number seems invalid.
ca: El número de telèfon sembla que no sigui vàlid

en: Telephone number that the sender entered is invalid
ca: El número de telèfon introduït no és vàlid

en: Text area
ca: Àrea de text

en: Text field
ca: Camp de text

en: Thai
ca: Tailandès

en: The code that sender entered does not match the CAPTCHA
ca: El codi introduït no coincideix amb CAPTCHA

en: There are terms that the sender must accept
ca: Hi ha termes que s'han d'acceptar

en: There is a field that the sender must fill in
ca: Hi ha un camp que falta omplir

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the necessary libraries (GD and FreeType) are not available on your server.
ca: Aquest formulari de contacte fa servir CAPTCHA, però les llibreries necessàries (GD i FreeType) no estan disponibles al teu servidor.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
ca: Aquest formulari de contacte fa servir CAPTCHA, però la carpeta temporal pels fitxers (%s) no existeix o no hi ha permís d'escriptura. Pots crear la carpeta o canviar-ne els permisos manualment.

en: This contact form contains file uploading fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
ca: Aquest formulari de contacte inclou camps de càrrega de fitxers, però la carpeta temporal pels fitxers (%s) no existeix o no té permís d'escriptura. Pots crear la carpeta o canviar-ne els permisos manualment.

en: This date is too early.
ca: Aquesta data és anterior a la data d'inici establerta.

en: This date is too late.
ca: Aquesta data supera la data límit establerta.

en: This e-mail was sent from a contact form on %1$s (%2$s)
ca: Aquest correu electrònic s'ha enviat des del formulari de contacte de %1$s (%2$s)

en: This field requires author's URL
ca: Aquest quadre de text requereix la URL de l'autor

en: This field requires author's email address
ca: Aquest camp de text requereix l'email de l'autor

en: This field requires author's name
ca: Aquest camp de text requereix el nom de l'autor

en: This file is too large.
ca: Aquest fitxer és massa gran.

en: This file type is not allowed.
ca: Aquest tipus de fitxer no està permès.

en: This number is too large.
ca: Aquesta xifra és massa gran.

en: This number is too small.
ca: Aquesta xifra és massa petita.

en: Title
ca: Títol

en: To use CAPTCHA, you need <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/really-simple-captcha/">Really Simple CAPTCHA</a> plugin installed.
ca: Per utilitzar CAPTCHA, has de tenir tenir instal·lada l'extensió <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/really-simple-captcha/">Really Simple CAPTCHA</a>.

en: To:
ca: Per a:

en: Turkish
ca: Turc

en: URL seems invalid.
ca: L'adreça URL sembla que no sigui vàlida.

en: URL that the sender entered is invalid
ca: L'adreça URL introduïda no és vàlida

en: Ukrainian
ca: Ucraïnià

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Uploaded file is not allowed file type
ca: El fitxer pujat és un d'un tipus que no està permès

en: Uploaded file is too large
ca: El fitxer és massa gran

en: Uploading a file fails for PHP error
ca: Pujar un fitxer pot fallar per un error de PHP

en: Uploading a file fails for any reason
ca: Pujar un fitxer pot fallar per qualsevol motiu

en: Use HTML content type
ca: Utilitzar contingut HTML

en: Use mail (2)
ca: Fer servir correu (2)

en: Use the default language (%s)
ca: Fes servir l'idioma per defecte (%s)

en: Use this text as placeholder?
ca: Fer servir aquest text com a text variable?

en: Validation errors occurred
ca: Hi ha errors de validació

en: Validation errors occurred. Please confirm the fields and submit it again.
ca: Hi ha errors de validació, Sisplau, comprova els camps i torna-ho a enviar.

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Wrap each item with <label> tag?
ca: Envoltar cada element amb una etiqueta <label>?

en: You are about to delete this contact form.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ca: El formulari de contacte serà eliminat.
      'Cancel·la' per anular-ho, 'OK' per confirmar-ho.

en: You are not allowed to delete this item.
ca: No tens permís per suprimir aquest element.

en: You are not allowed to edit this item.
ca: No tens permís per a editar aquest element.

en: Your Email
ca: El teu email

en: Your Message
ca: El teu missatge

en: Your Name
ca: El teu nom

en: Your answer is not correct.
ca: La teva resposta no és correcta.

en: Your contribution is needed for making this plugin better.
ca: Necessitem la teva ajuda per tal de millorar aquesta extensió.

en: Your entered code is incorrect.
ca: Has introduït un codi incorrecte.

en: Your message was sent successfully. Thanks.
ca: El missatge s'ha enviat correctament. Gràcies.

en: optional
ca: opcional
