Contact Form 7 - en to el translation catalogue (236 entries)

en: %s ago
el: πριν από %s

en: (required)
el: (απαραίτητο)

en: (select language)
el: (επιλογή γλώσσας)

en: * One choice per line.
el: * Μία επιλογή ανά γραμμή.

en: * That means visitor who accepts the term unchecks it.
el: * Αυτό σημαίνει ότι ο επισκέπτης που αποδέχεται τους όρους το αποσημειώνει.

en: * quiz|answer (e.g. 1+1=?|2)
el: * κουΐζ|απάντηση (πχ. 1+1=?|2)

en: <code>%1$s</code> property of a <code>WPCF7_ContactForm</code> object is <strong>no longer accessible</strong>. Use <code>%2$s</code> method instead.
el: Η ιδιότητα <code>%1$s</code> ενός αντικειμένου <code>WPCF7_ContactForm</code> <strong>δεν είναι πλέον προσβάσιμη</strong>. Χρησιμοποιήστε τη μέθοδο <code>%2$s</code> αντ' αυτού.

en: <strong>Contact Form 7 %1$s requires WordPress %2$s or higher.</strong> Please <a href="%3$s">update WordPress</a> first.
el: <strong>Το Contact Form 7 %1$s απαιτεί έκδοση του WordPress %2$s ή μεγαλύτερη.</strong> Παρακαλούμε <a href="%3$s">αναβαθμίστε το WordPress</a> πρώτα.

en: <strong>Jetpack may cause problems for other plugins in certain cases.</strong> <a href="%s" target="_blank">See how to avoid it.</a>
el: <strong>Το Jetpack μπορεί να προκαλέσει προβλήματα για άλλα πρόσθετα σε ορισμένες περιπτώσεις. </strong> <a href="%s" target="_blank"> Δείτε πώς να το αποφύγετε. </a>

en: Acceptable file types
el: Επιτρεπόμενοι τύποι αρχείων

en: Acceptance
el: Αποδοχή

en: Add New
el: Προσθήκη νέας

en: Add New Contact Form
el: Προσθήκη νέας φόρμας επικοινωνίας

en: Additional Settings
el: Επιπρόσθετες ρυθμίσεις

en: Additional headers:
el: Επιπρόσθετες κεφαλίδες:

en: Admin Screen
el: Οθόνη Διαχείρισης

en: Afrikaans
el: Αφρικανικά

en: Albanian
el: Αλβανικά

en: Allow multiple selections?
el: Επιτρέπονται πολλαπλές επιλογές;

en: And, put this code into the File Attachments field below.
el: Και, βάλτε αυτόν τον κώδικα στο πεδίο συνημμένων αρχείων παρακάτω.

en: And, put this code into the Mail fields below.
el: Και, βάλτε αυτόν τον κώδικα στα πεδία αλληλογραφίας παρακάτω.

en: Arabic
el: Αράβικα

en: Armenian
el: Αρμένικα

en: Author
el: Συντάκτης

en: Azerbaijani
el: Αζέρικα

en: Background color
el: Χρώμα φόντου

en: Bangla
el: Μπενγκάλικα

en: Basque
el: Βασκικά

en: Belarusian
el: Λευκορωσικά

en: Bosnian
el: Βοσνιακά

en: Brazilian Portuguese
el: Πορτογαλλέζικα Βραζιλίας

en: Bulgarian
el: Βουλγάρικα

en: Catalan
el: Καταλανικά

en: Central Kurdish
el: Κουρδικά

en: Chinese (Simplified)
el: Κινέζικα (Απλοποιημένα)

en: Chinese (Traditional)
el: Κινέζικα (Παραδοσιακά)

en: Choices
el: Επιλογές

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Contact Form
el: Φόρμα επικοινωνίας

en: Contact Form 7 Needs Your Support
el: Το Contact Form 7 χρειάζεται την υποστήριξη σου

en: Contact Forms
el: Φόρμες επικοινωνίας

en: Contact form %d
el: Φόρμα επικοινωνίας %d

en: Contact form created.
el: Η φόρμα επικοινωνίας δημιουργήθηκε.

en: Contact form deleted.
el: Η φόρμα επικοινωνίας διαγράφηκε.

en: Contact form saved.
el: Η φόρμα επικοινωνίας αποθηκεύτηκε.

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Copy this code and paste it into the form left.
el: Αντιγράψτε τον κώδικα και επικολλήστε τον στη φόρμα αριστερά.

en: Copy this code and paste it into your post, page or text widget content.
el: Αντιγράψτε αυτόν τον κώδικα και επικολλήστε τον στο άρθρο, σελίδα ή στο περιεχόμενο της μονάδας κειμένου.

en: Croatian
el: Κροατικά

en: Czech
el: Τσέχικα

en: Danish
el: Δανέζικα

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date format seems invalid.
el: Η μορφή ημερομηνίας φαίνεται άκυρη.

en: Date format that the sender entered is invalid
el: Η μορφή ημερομηνίας που εισήγαγε ο αποστολέας είναι άκυρη

en: Date is earlier than minimum limit
el: Η ημερομηνία αυτή είναι προγενέστερη από το ελάχιστο όριο

en: Date is later than maximum limit
el: Η ημερομηνία είναι μεταγενέστερη από το μέγιστο όριο

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Did You Know?
el: Αυτό το ξέρατε;

en: Dismiss
el: Απόκρυψη

en: Docs
el: Τεκμηρίωση

en: Donate
el: Δωρεά

en: Drop-down menu
el: Αναδιπλούμενο μενού

en: Duplicate
el: Δημιουργία διπλότυπου

en: Dutch
el: Ολλανδικά

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit &#8220;%s&#8221;
el: Επεξεργασία &#8220;%s&#8221;

en: Edit Contact Form
el: Επεξεργασία φόρμας επικοινωνίας

en: Email address seems invalid.
el: Η διεύθυνση email φαίνεται άκυρη.

en: Email address that the sender entered is invalid
el: Η διεύθυνση email που εισήγαγε ο αποστολέας είναι άκυρη.

en: English
el: Αγγλικά

en: Error in deleting.
el: Σφάλμα κατά την διαγραφή.

en: Esperanto
el: Εσπεράντο

en: Estonian
el: Εσθονικά

en: Exclude lines with blank mail-tags from output
el: Εξαίρεση γραμμών με κενές ετικέτες ταχυδρομείου από την εμφάνιση

en: FAQ
el: Συχνές ερωτήσεις

en: Failed to send your message. Please try later or contact the administrator by another method.
el: Αποτυχία κατά την αποστολή του μηνύματός σας. Παρακαλούμε δοκιμάστε αργότερα ή επικοινωνήστε με το διαχειριστή με άλλον τρόπο.

en: Failed to upload file.
el: Αποτυχία κατά τη μεταφορά του αρχείου.

en: Failed to upload file. Error occurred.
el: Αποτυχία μεταφόρτωσης αρχείου. Παρουσιάστηκε σφάλμα.

en: File attachments:
el: Συνημμένα αρχεία:

en: File size limit
el: Όριο μεγέθους αρχείου

en: File upload
el: Μεταφόρτωση αρχείου

en: Finnish
el: Φιλανδικά

en: For image
el: Για την εικόνα

en: For input field
el: Για το πεδίο εισαγωγής

en: Foreground color
el: Χρώμα προσκηνίου

en: Form
el: Φόρμα

en: French
el: Γαλλικά

en: From:
el: Από:

en: From: %s
el: Από: %s

en: Galician
el: Γαλικιανικά

en: Generate Tag
el: Δημιουργία ετικέτας

en: Georgian
el: Γεωργιανά

en: German
el: Γερμανικά

en: Get Started
el: Ξεκινώντας

en: Getting Started with Contact Form 7
el: Ξεκινώντας με το Contact Form 7

en: Greek
el: Ελληνικά

en: Gujarati
el: Γκουτζερατικά

en: Haitian
el: Αϊτινά

en: Hebrew
el: Εβραϊκά

en: Hindi
el: Ινδικά

en: How Tags Work
el: Πως λειτουργούν οι ετικέτες

en: Hungarian
el: Ουγγρικά

en: Image settings
el: Ρυθμίσεις εικόνας

en: Image size
el: Μέγεθος εικόνας

en: Indian Bengali
el: Ινδικά Μπενγκάλι

en: Indonesian
el: Ινδονησιακά

en: Input field settings
el: Ρυθμίσεις πεδίου εισαγωγής

en: Insert a blank item as the first option?
el: Εισαγωγή ενός κενού αντικειμένου ως πρώτη επιλογή;

en: Irish
el: Ιρλανδικά

en: It is hard to continue development and support for this plugin without contributions from users like you. If you enjoy using Contact Form 7 and find it useful, please consider making a donation.
el: Είναι δύσκολο να συνεχίσουμε την ανάπτυξη και την υποστήριξη για αυτό το plugin, χωρίς εισφορές από τους χρήστες σαν εσάς. Αν σας αρέσει να χρησιμοποιείτε το Contact Form 7 και να σας έχει φανεί χρήσιμο, παρακαλούμε σκεφτείτε να κάνετε μια δωρεά.

en: Italian
el: Ιταλικά

en: Japanese
el: Γιαπωνέζικα

en: Just another contact form plugin. Simple but flexible.
el: Ακόμη ένα πρόσθετο για φόρμες επικοινωνίας. Απλό αλλά ευέλικτο.

en: Korean
el: Κορεατικά

en: Label
el: Eπιγραφή

en: Large
el: Μεγάλο

en: Latvian
el: Λεττονικά

en: Lithuanian
el: Λιθουανικά

en: Macedonian
el: Σλαβομακεδονικά

en: Mail
el: Αλληλογραφία

en: Mail (2)
el: Αλληλογραφία (2)

en: Make checkboxes exclusive?
el: Τα checkboxes να είναι μονής επιλογής;

en: Make this checkbox checked by default?
el: Το checkbox να είναι σημειωμένο εκ προεπιλογής;

en: Make this checkbox work inversely?
el: Αντίστροφη λειτουργία του checkbox;

en: Maltese
el: Μαλτέζικα

en: Medium
el: Μεσαίο

en: Message Body:
el: Σώμα μηνύματος:

en: Message body:
el: Σώμα μηνύματος:

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Name
el: Όνομα

en: Norwegian
el: Νορβηγικά

en: Note: To use CAPTCHA, you need Really Simple CAPTCHA plugin installed.
el: Σημείωση: Για να χρησιμοποιήσετε το CAPTCHA, πρέπει να έχετε εγκατεστημένο το πρόσθετο Really Simple CAPTCHA.

en: Number (slider)
el: Αριθμός (slider)

en: Number (spinbox)
el: Αριθμός (spinbox)

en: Number format seems invalid.
el: Η μορφή αριθμού φαίνεται άκυρο.

en: Number format that the sender entered is invalid
el: Η μορφή αριθμού που εισήγαγε ο αποστολέας είναι άκυρος

en: Number is larger than maximum limit
el: Ο αριθμός είνιαι μεγαλύτερος από το μέγιστο όριο

en: Number is smaller than minimum limit
el: Ο αριθμός είναι μικρότερος από το ελάχιστο όριο

en: Old code is also available.
el: Ο παλαιό κώδικας είναι επίσης διαθέσιμος.

en: Or
el: ή

en: Persian
el: Περσικά

en: Please accept the terms to proceed.
el: Παρακαλούμε αποδεχθείτε τους όρους για να συνεχίσετε.

en: Please fill the required field.
el: Παρακαλούμε συμπληρώστε τα απαραίτητα πεδία.

en: Polish
el: Πολωνικά

en: Portuguese
el: Πορτογαλλέζικα

en: Put a label first, a checkbox last?
el: Βάλτε μια επιγραφή πρώτα, ένα κουτάκι μετά;

en: Quiz
el: Κουΐζ

en: Quizzes
el: Κουΐζ

en: Required field?
el: Υποχρεωτικό πεδίο;

en: Romanian
el: Ρουμάνικα

en: Russian
el: Ρωσικά

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save Messages with Flamingo
el: Αποθήκευση μηνυμάτων με Flamingo

en: Search Contact Forms
el: Αναζήτηση φορμών επικοινωνίας

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για &#8220;%s&#8221;

en: Selectable Recipient with Pipes
el: Επιλέξιμος παραλήπτης με χρήση Pipes

en: Send
el: Αποστολή

en: Sender doesn't enter the correct answer to the quiz
el: Ο αποστολέας δεν εισάγει την σωστή απάντηση στο κουΐζ.

en: Sender's message was failed to send
el: Το μήνυμα του αποστολέα απέτυχε να σταλεί

en: Sender's message was sent successfully
el: Το μήνυμα του αποστολέα στάλθηκε επιτυχώς

en: Sending ...
el: Γίνεται αποστολή ...

en: Serbian
el: Σερβικά

en: Setting Up Mail
el: Ρύθμιση Αλληλογραφίας

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Shortcode
el: Σύντομος κώδικας

en: Sinhala
el: Σιναλεζική

en: Slovak
el: Σλοβάκικα

en: Slovene
el: Σλοβενικά

en: Small
el: Μικρό

en: Spam Filtering with Akismet
el: Φιλτράρισμα ανεπιθύμητης αλληλογραφίας με Akismet

en: Spanish
el: Ισπανικά

en: Subject
el: Θέμα

en: Subject:
el: Θέμα:

en: Subject: %s
el: Θέμα: %s

en: Submission was referred to as spam
el: Η υποβολή αναφέρθηκε ως ανεπιθύμητη αλληλογραφία

en: Submit button
el: Πλήκτρο υποβολής

en: Support
el: Υποστήριξη

en: Swedish
el: Σουηδικά

en: Tagalog
el: Τουγκαλικά

en: Tamil
el: Ταμιλικά

en: Telephone number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Telephone number seems invalid.
el: Ο τηλεφωνικός αριθμός φαίνεται άκυρος.

en: Telephone number that the sender entered is invalid
el: Ο τηλεφωνικός αριθμός που εισήγαγε ο αποστολέας είναι άκυρος

en: Text area
el: Περιοχή κειμένου

en: Text field
el: Πεδίο κειμένου

en: Thai
el: Ταϊλανδέζικα

en: The code that sender entered does not match the CAPTCHA
el: Ο κώδικας που εισήγαγε ο αποστολέας δεν ταιριάζει με το CAPTCHA.

en: There are terms that the sender must accept
el: Υπάρχουν όροι που ο αποστολέας πρέπει να αποδεχθεί

en: There is a field that the sender must fill in
el: Υπάρχει πεδίο που ο αποστολέας πρέπει να συμπληρώσει

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the necessary libraries (GD and FreeType) are not available on your server.
el: Αυτή η φόρμα επικοινωνίας περιέχει πεδία CAPTCHA, αλλά οι απαραίτητες βιβλιοθήκες (GD και FreeType) δεν είναι διαθέσιμες στο διακομιστή σας.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
el: Αυτή η φόρμα επικοινωνίας περιέχει πεδία CAPTCHA, αλλά ο προσωρινός φάκελος για τα αρχεία (% s) δεν υπάρχει ή δεν είναι εγγράψιμος. Μπορείτε να δημιουργήσετε το φάκελο ή να αλλάξετε την άδειά του χειροκίνητα.

en: This contact form contains file uploading fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
el: Αυτή η φόρμα επικοινωνίας περιέχει πεδία μεταφόρτωσης του αρχείου, αλλά ο προσωρινός φάκελος για τα αρχεία (% s) δεν υπάρχει ή δεν είναι εγγράψιμος. Μπορείτε να δημιουργήσετε το φάκελο ή να αλλάξετε την άδειά του χειροκίνητα.

en: This date is too early.
el: Αυτή η ημερομηνία είναι πολύ νωρίς.

en: This date is too late.
el: Αυτή η ημερομηνία είναι πολύ αργά.

en: This e-mail was sent from a contact form on %1$s (%2$s)
el: Αυτό το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εστάλει από την φόρμα επικοινωνίας του %1$s (%2$s)

en: This field requires author's URL
el: Αυτό το πεδίο απαιτεί το URL του συντάκτη

en: This field requires author's email address
el: Αυτό το πεδίο απαιτεί τη διεύθυνση email του συντάκτη

en: This field requires author's name
el: Αυτό το πεδίο απαιτεί το όνομα του συντάκτη

en: This file is too large.
el: Το αρχείο είναι πολύ μεγάλο.

en: This file type is not allowed.
el: Αυτός ο τύπος αρχείου δεν είναι επιτρεπτός.

en: This number is too large.
el: Αυτός ο αριθμός είναι πολύ μεγάλος.

en: This number is too small.
el: Ο αριθμός είναι πολύ μικρός

en: Title
el: Τίτλος

en: To use CAPTCHA, you need <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/really-simple-captcha/">Really Simple CAPTCHA</a> plugin installed.
el: Για να χρησιμοποιήσετε CAPTCHA, χρειάζεται να έχετε εγκατεστημένο το πρόσθετο <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/really-simple-captcha/">Really Simple CAPTCHA</a>

en: To:
el: Προς:

en: Tracking with Google Analytics
el: Παρακολούθηση με το Google Analytics

en: Turkish
el: Τούρκικα

en: URL seems invalid.
el: Το URL φαίνεται άκυρο.

en: URL that the sender entered is invalid
el: Το URL που εισήγαγε ο αποστολέας είναι άκυρο

en: Ukrainian
el: Ουκρανικά

en: Untitled
el: Χωρίς τίτλο

en: Uploaded file is not allowed file type
el: Ο τύπος αρχείου που μεταφορτώθηκε δεν είναι επιτρεπτός.

en: Uploaded file is too large
el: Το αρχείο που μεταφορτώθηκε είναι πολύ μεγάλο.

en: Uploading a file fails for PHP error
el: Η μεταφόρτωση αρχείου απέτυχε με σφάλμα PHP

en: Uploading a file fails for any reason
el: Αποτυχία μεταφόρτωσης αρχείου για οποιονδήποτε λόγο.

en: Use HTML content type
el: Αποστολή σε μορφή HTML

en: Use mail (2)
el: Χρήση αλληλογραφίας (2)

en: Use the default language (%s)
el: Χρήση προεπιλεγμένης γλώσσας (%s)

en: Use this text as placeholder?
el: Χρησιμοποιήστε αυτό το κείμενο ως αντικαταστάτη;

en: Validation errors occurred
el: Συνέβησαν σφάλματα εγκυρότητας

en: Validation errors occurred. Please confirm the fields and submit it again.
el: Συνέβησαν σφάλματα εγκυρότητας. Παρακαλούμε ελέγξτε τα πεδία και υποβάλλετε το μήνυμα ξανά.

en: Vietnamese
el: Βιετναμέζικα

en: Wrap each item with <label> tag?
el: Τυλίξτε κάθε στοιχείο με ετικέτα <label>;

en: Y/m/d
el: d/m/Y

en: Y/m/d g:i:s A
el: d/m/Y g:i:s A

en: You are about to delete this contact form.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
el: Είστε έτοιμος να διαγράψετε αυτή τη φόρμα επικοινωνίας.
    'Ακύρωση' για να σταματήσετε, 'ΟΚ' για διαγραφή.

en: You are not allowed to delete this item.
el: Δεν έχετε δικαίωμα να διαγράψετε αυτό το στοιχείο.

en: You are not allowed to edit this item.
el: Δεν έχετε δικαίωμα να επεξεργαστείτε αυτό το στοιχείο.

en: Your Email
el: Το email σας

en: Your Message
el: Το μήνυμά σας

en: Your Name
el: Το όνομά σας

en: Your answer is not correct.
el: Η απάντησή σας δεν είναι σωστή.

en: Your entered code is incorrect.
el: Ο κωδικός που εισάγατε δεν είναι σωστός.

en: Your message was sent successfully. Thanks.
el: Το μήνυμά σας στάλθηκε επιτυχώς. Ευχαριστούμε.

en: optional
el: προαιρετικό
